Piłka nożna, MMA i szachy błyskawiczne. Sportowy weekend w sportowym mieście.


Tym razem sportowy weekend z pewnością ucieszy miłośników szachów błyskawicznych, piłki nożnej oraz sportów walki. Już dziś (piątek 23 września), w hali OSiR przy ul. Wojska Polskiego 2, odbędzie się ciekawe wydarzenie z udziałem Joanny Jędrzejczyk!

W piątek i sobotę, w hali suwalskiego OSiR-u, odbędzie się „GonG“, czyli Turniej MMA im. Joanny Jędrzejczyk. Niekwestionowana ikona kobiecego MMA, była zawodniczka UFC – najbardziej prestiżowej federacji mieszanych sztuk walki, przyjedzie do Suwałk, aby spotkać się z dziećmi oraz młodzieżą i zainspirować ich do aktywności. W ramach wydarzenia odbędzie się seminarium oraz zawody, w których zmierzą się młodzi adepci MMA oraz brazylijskiego jiu- jitsu. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja TERAZ WSCHÓD. Szczegółowe informacje: https://tiny.pl/wtctc

W najbliższą sobotę kibiców suwalskich Wigier zapraszamy na stadion przy ul. Zarzecze 26 na emocjonujący pojedynek w ramach podlaskiej IV ligi z ŁKS 1926 Łomża. W przeszłości mecze ww. drużyn cieszyły się ogromnym zainteresowaniem symaptyków futbolu. Jak będzie tym razem? Na pewno będzie to mecz walki, ponieważ obie drużyny znajdują się w gronie pretendetów do awansu do III ligi. Początek spotkania godz. 15:00.

Natomiast w sobotę i niedzielę w Suwałki Arenie będą królować szachy błyskawiczne, czyli najbardziej dynamiczna i widowiskowa formuła gry w szachy. To za sprawą Mistrzostw Polski w Szachach Błyskawicznych, w których weźmie udział blisko 200 zawodników. Nie zabraknie również reprezentantów suwalskich klubów – „Jaćwież“ i „Hańcza Suwałki“. Swój udział zapowiedziała także Mistrzyni Polski w Szachach Kobiet – wychowanka „Hańczy” – Michalina Rudzińska. Najlepsi z najlepszych powalczą o nagrody finansowe i rzeczowe. W puli do podziału jest 15 tys. złotych. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Jaćwież przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Więcej informacji dostępnych jest na stronie https://tiny.pl/wt5h2

Niezależnie od powyższych propozycji zachęcamy do aktywnego spedzenia nadchodzącego weekendu, w tym skorzystania z naszych pozostałych obiektów.

Jednocześnie przypominamy, iż od piątku 30.09.2022 r. rozpoczynamy sezon saunowy. Wszystkich sympatyków saunowania zapraszamy do suwalskiego Aquaparku-największego kompleksu saun w regionie.

 

 

23 września 2022 15:28