Piłkarskie emocje w hali Suwałki Arena!


W najbliższą sobotę i niedzielę, 7 i 8 grudnia  w hali Suwałki Arena zostanie rozegrany IX Mikołajkowy Turniej o Puchar Wojciecha Kowalewskiego.

Porozumienie o współorganizacji imprezy podpisali Grzegorz Krysa, zastępca dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz Wojciech Kowalewski, prezes Akademii 2012, która od narodzin tego turnieju korzysta ze wsparcia Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W ostatnich latach mikołajkowe zmagania z udziałem dzieci przeprowadzane były w dwóch halach. W tym roku mecze rozgrywane będą w jednej, ale także na dwóch boiskach, bowiem na tyle zostanie podzielony parkiet największego w regionie obiektu. Po dwóch spotkaniach siatkarskiej PlusLigi, Suwałki Arena po raz pierwszy będzie miejscem piłkarskiej, turniejowej imprezy.

Turniej kierowany jest do dzieci urodzonych w roku 2010 oraz młodszych i ma na celu promowanie aktywnego wypoczynku oraz piłki nożnej wśród najmłodszych. W imprezie udział weźmie 16 drużyn z Polski i zagranicy. W turnieju wystąpią takie drużyny jak Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Jagiellonia Białystok, Olimpia Grudziądz, Sūduva Mariampol, Baltika Kaliningrad, AFA Olaine, Klub Sportowy WARMIA Grajewo, Żuri Olsztyn , Akademia Piłkarska Sylwestra Czereszewskiego “Czereś Sport”, Varsovia, WNS Łódź 2010, Warta Poznań, MŁKS Łomża rocznik 2010, Akademia Piłkarska Wigry Suwałki i Akademia 2012.

Cała impreza ma charakter charytatywny. W tym roku po raz kolejny będą zbierane środki na chorego na zespół Aperta Aleksander Puczyłowski. Wszystkie środki finansowe zgromadzone w trakcie turnieju piłki nożnej oraz aukcji charytatywnej zostaną przekazane na leczenie Olka.

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu: „Sport Wszystkich Dzieci 2019”.

2 grudnia 2019 15:12