Piłkarskie zakończenie 2022 roku!

W ostatni piątek 2022 roku, a dokładnie 30 grudnia w hali sportowej OSiR rozegraliśmy piątą kolejkę RESO Suwałki Football League. Stary rok zakończyliśmy sportowym, piłkarskim akcentem, a co za tym idzie gradem widowiskowych bramek.

Gmina Suwałki wskoczyła na dobre tory

V kolejka była przełomową dla drużyny Gminy Suwałki, która w meczu inauguracyjnym zwyciężyła z niżej notowanym EL-DAN Suwałki, a tym samym dopisała do swojego konta pierwszy komplet punktów. Duży w tym udział miał Piotr Gwaj, który w zaciętym pojedynku ustrzelił dublet. Jednak to nie Piotrek otworzył wynik spotkania, a jego klubowy kolega – Łukasz Racis. Chodź EL-DAN postawił trudne warunki gry, trafienia Adriana i Dominika Górnych okazały się niewystarczające do odniesienia końcowego triumfu. Ekipa w czarnych trykotach po raz piąty z rzędu musiała zaznać goryczy porażki.

DERBY SEJN!

Na tegoroczne „Derby Sejn” kibice czekali z niecierpliwością, a ci, którym nie udało się dotrzeć na czas na trybuny obiektu, z zapartym tchem śledzili transmisję na żywo prowadzoną w naszych mediach społecznościowych. Szkarnulis Team Sejny vs. Skupski Team Sejny – szlagier, obok którego nie sposób było przejść obojętnie. W pierwszej połowie spotkania Adrian Łejmel wraz z Piotrem Leszczyńskim dali jasny sygnał, czyja gwiazda będzie świecić jaśniej tego wieczoru. Bramka Jakuba Grabluna tuż przed przerwą świadczyła tylko o tym, że czeka nas emocjonująca druga odsłona, a zawodnicy obydwu drużyn nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Zaledwie 3 minuty po wznowieniu meczu Piotr Macianis wpakował futbolówkę do siatki rywali, dając Szkarnulis Team Sejny bezpieczną przewagę i pewną kontrolę w końcowych minutach spotkania.

Festiwal strzelecki w wykonaniu Wojskowych

Festiwal strzelecki urządzili sobie natomiast zawodnicy 14. Pułku Przeciwpancernego „DECCO” Suwałki. Napastnicy „Wojskowych” rozprawili się ze zbierającymi doświadczenie w #SuwalskaLigaMistrzów zawodnikami Budrolu Transport Suwałki. Dwudziestominutowa salwa bramek, których łącznie kibice zobaczyli aż 9 nie dała najmniejszych szans do nawiązania jakiegokolwiek kontaktu ekipie zajmującej ostatnie miejsce w ogólnym zestawieniu. Rafał Saładonis, Tomasz Jarząbski, Wojciech Milewski i Paweł Stasiński swoimi trafieniami wyprowadzili swój team na 3. miejsce w tabeli ligowej, z imponującym wynikiem 18 strzelonych bramek w sezonie!

Technicy z kolejnym zwycięstwem

W spotkaniu Techniki Grzewczej ZUH z Vertą Suwałki lepsza okazała się drużyna „Techników”. Po dwóch szybkich trafieniach Marka Stankiewicza i Kacpra Galickiego, nie trudno było wskazać głównego faworyta. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej odsłony piękną bramką z rzutu wolnego popisał się Patryk Bogdanowicz, przywracając wiarę kolegom z drużyny. Mimo wszystko, bramka Sebastiana Jankowskiego – wicelidera klasyfikacji TOP STRZELCÓW ostatecznie przekreśliła ich wszelkie nadzieje.

Obrońcy tytułu gonią lidera

Opakowania Kartex zacięcie gonią aktualnego lidera rozgrywek. Szczęśliwą reakcję wśród kibiców wzbudził więc przebieg i wynik meczu z Gminą Szypliszki. Widać, że ambitni obrońcy tytułu mistrzowskiego odrobili pracę domową po remisie z Skupski Team Sejny, bowiem od pierwszych minut dążyli do dominacji w tym pojedynku. Przekonali się o tym ich przeciwnicy, którzy chcąc nie chcąc musieli uznać wyższość rywali. Finalnie spotkanie stojące na całkiem wysokim poziomie zakończyło się wynikiem 3:1 na korzyść ubiegłorocznego Mistrza.

Niedościgniony lider

Mecz Wigry Suwałki kontra FC Hornets na papierze miał jednego faworyta. Przed beniaminkiem edycji 2022/2023 #SuwalskaLigaMistrzów postawiono arcytrudne zadanie, bowiem do tej pory nikomu nie udało się ograć IV-ligowej ekipy trenera Dariusza Koncewicza. „Szerszenie” pomimo mądrej gry w obronie, a także sprytnej w ataku nie dawali pola do popisu biało-niebieskim. W końcu swoją szansę wykorzystał Kacper Babkowski, a po nim Radosław Gulbierz oraz w końcówce Kacper Rejterada. Pojedyncze, honorowe trafienie zanotował Adam Pomian. Kto wie, jak zakończyłby się ten pojedynek, gdyby nie świetna dyspozycja bramkarza Wigier, Patryka Sobolewskiego?

Piłkarskie zakończenie 2022 roku

Rok 2022 piłkarskim akcentem zakończył pojedynek Porty Active Team z Euromasterem Gniedziejko. Zawodnicy, którzy rozgrywali ten mecz po godz. 21:00, wynagrodzili oczekującym na to spotkanie kibicom ich cierpliwość, fundując dobre widowisko okraszone 5 bramkami. Końcoworoczny komplet punktów przypisała sobie ekipa Euromasteru, po bramkach Bartosza Żybury, Tomasza Rytelewskiego oraz Wojciecha Bila. Autorami dwóch pozostałych trafień byli zawodnicy Porty: Maciej Jeliński oraz Paweł Fajkowski.

2 stycznia 2023 14:36