Piłkarskie zmagania w najbliższy weekend w Suwałki Arenie!


W najbliższy weekend  (7 i 8 grudnia)  w hali widowiskowo-sportowej Suwałki Arena zostanie rozegrany IX Mikołajkowy Turniej o Puchar Wojciecha Kowalewskiego, który wpisał się na stałe w kalendarz imprez sportowych Suwałk oraz regionu północno-wschodniej Polski. Organizatorzy starają się, by impreza miała charakter prospołeczny, żeby aktywowała i angażowała nie tylko najmłodszych, ale też rodziców, przyjaciół oraz międzynarodowe środowisko sportowe.

W ostatnich latach mikołajkowe zmagania z udziałem dzieci przeprowadzane były w dwóch halach. W tym roku mecze rozgrywane będą w jednej, ale także na dwóch boiskach, bowiem na tyle zostanie podzielony parkiet największego w regionie obiektu. Po dwóch spotkaniach siatkarskiej PlusLigi, Suwałki Arena po raz pierwszy będzie miejscem piłkarskiej, turniejowej imprezy.

Turniej kierowany jest do dzieci urodzonych w roku 2010 oraz młodszych i ma na celu promowanie aktywnego wypoczynku oraz piłki nożnej wśród najmłodszych. W imprezie udział weźmie 16 drużyn z Polski i zagranicy. W turnieju wystąpią takie drużyny jak Legia WarszawaLechia GdańskJagiellonia BiałystokOlimpia GrudziądzSūduva MariampolBaltika KaliningradAFA OlaineKlub Sportowy WARMIA Grajewo, Żuri Olsztyn , Akademia Piłkarska Sylwestra Czereszewskiego “Czereś Sport”VarsoviaWNS Łódź 2010Warta PoznańMŁKS Łomża rocznik 2010Akademia Piłkarska Wigry Suwałki i Akademia 2012.

Dodatkowymi atrakcjami promującymi sport i zachęcającymi dzieci i dorosłych do aktywności sportowej będą pokazy sztuk walki, pokazowe treningi piłki nożnej, występy cheerleaderek oraz obecność ludzi świata sportu.

Cała impreza ma charakter charytatywny. W tym roku po raz kolejny będą zbierane środki na chorego na zespół Aperta Aleksandra Puczyłowskiego. Wszystkie środki finansowe zgromadzone w trakcie turnieju piłki nożnej oraz aukcji charytatywnej zostaną przekazane na leczenie Olka.

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu: „Sport Wszystkich Dzieci 2019”.

Program wydarzenia:

Sobota:
10:00 – rozpoczęcie zmagań piłkarskich
13:00 – oficjalne otwarcie Mikołajkowego Turnieju o Puchar Wojciecha Kowalewskiego

Niedziela:

09:00 – rozpoczęcie zmagań piłkarskich
16:00 – oficjalne zakończenie turnieju

 

6 grudnia 2019 12:26