Piłkarze w roli głównej, a na deser Filmowe Lato


Pierwsze wrześniowe dni zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie pod względem wydarzeń sportowych oraz kulturalnych. Weekend rozpoczniemy w piątkowy wieczór od meczu drużyny Wigry Suwałki, następnego dnia na murawę wkroczą młodsi piłkarze podczas IV turnieju piłkarskiego im. Grzegorza Wołagiewicza. Natomiast w niedzielę nad zalewem Arkadia odbędzie się ostatni pokaz kina plenerowego w ramach projektu Filmowe Lato w zasięgu Orange.

Wigry Suwałki – Garbarnia Kraków

W piątkowy wieczór piłkarze SKS Wigry Suwałki w spotkaniu 8. kolejki Fortuna I Ligi podejmą Garbarnię Kraków. Spotkanie na Stadionie Miejskim przy ul. Zarzecze 26 rozpocznie się o godzinie 18:00.

Po 7. Kolejkach gospodarze piątkowego spotkania zajmują 5 pozycję w tabeli z 11 punktami na swoim koncie. Garbarnia jest na ostatnim, 18 miejscu z dorobkiem 5 punktów. Ewentualne zwycięstwo pozwoli Biało-Niebieskim na awans w tabeli i znalezienie się nawet na drugiej pozycji. Gospodarze są na fali wznoszącej, w dwóch ostatnich spotkaniach zdobyli 6 punktów pokonując Bruk-Bet Termalice Nieciecza oraz Stomil Olsztyn. Natomiast Garbarnia Kraków w ostatnim spotkaniu przegrała z GKS Tychy 5:0.

VI turniej piłkarski im. Grzegorza Wołągiewicza

W sobotę oraz w niedzielę (01-02.08) 12 najlepszych drużyn składających się z dzieci z roczników 2009 i młodszych rywalizować będzie w VI Turnieju Piłkarskim im. Grzegorza Wołągiewicza. To coroczna impreza rozgrywana ku pamięci zmarłego w 2010 r. Grzegorza Wołągiewicza – Prezydenta Miasta Suwałk, działacza sportowego oraz członka centralnych struktur PZPN. Na Stadion Miejski przy ulicy Zarzecze 26 przyjadą takie drużyny jak: Legia Warszawa, Lech Poznań, Wisła Kraków czy Dynamo Riga. Początek w sobotę (01.09.18) o godzinie 9.00. Zakończenie imprezy w niedzielę (02.09.18) o godzinie 14.30.

Filmowe Lato w zasięgu Orange

W niedzielny wieczór nad zalewem Arkadia o godz. 20:00 odbędzie się ostatni seans w ramach projektu „Filmowe Lato w zasięgu Orange”. Film Lasse Hallstroma, trzykrotnie nominowanego do Oscara, twórcy takich przebojów jak „Co gryzie Gilberta Grape’a”, „Wciąż ją kocham” oraz „Czekolada”. Proponowany film „Był sobie pies” to familijna komedia przygodowa – propozycja w sam raz na miłe spędzenie czasu w rodzinnym gronie przed ekranem. Czworonożny bohater tej powieści – Bailey, nie ma wątpliwości, że jego psie życie ma sens tylko u boku pewnego chłopca o imieniu Ethan. Gdy obaj są szczeniakami, wszystko sprowadza się do zabawy. Gdy dorastają, Ethan zamiast za piłką ugania się za dziewczynami, czasem wdaje się w bójkę – wtedy Bailey wie iż należy gryźć wroga w kostkę, a gdy „pan” zbije szybę sąsiadów, ktoś musi wziąć winę na siebie. Bailey jest więc szczęśliwy, bo jak każdy pies chce czuć się w życiu potrzebny. Nadchodzi jednak moment, w którym drogi przyjaciół się rozchodzą, a życie Ethana przestaje rozpieszczać. Wtedy Bailey musi wykazać się nad-psią siłą, by odnaleźć przyjaciela i podać mu pomocną łapę.

30 sierpnia 2018 09:03