Podlaski Mityng Lekkoatletyczny Nadziei Olimpijskich


W najbliższych dniach, dokładnie 10-12 września odbędą się obchody 57. Centralnych Uroczystości Dni Olimpijczyka. Wydarzenie organizowane przez Polski Komitet Olimpijski, Podlaską Radę Olimpijską PKOl, Miasto Suwałki i Starostwo Suwalskie będzie znakomitą okazją do zobaczenia na własne oczy znakomitych polskich sportowców i medalistów olimpijskich. Obchody, które w sobotę zainauguruje Podlaski Mityng Lekkoatletyczny Nadziei Olimpijskich będą doskonałą okazją do przekazania młodym sportowcom wartości, które niesie za sobą sport.

Organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach we współpracy z Fundacją im. Wojciecha Fortuny Podlaski Mityng Lekkoatletyczny Nadziei Olimpijskich będzie wyjątkową okazją do powrotu do współzawodnictwa sportowego szkół. Zawody rozpoczną się 11 września 2021 roku na Stadionie Lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś w Suwałkach, a wezmą w nich udział dzieci i młodzież z roczników 2007, 2008 i 2009. Młodzi adepci sportu spróbują swoich sił w takich konkurencjach, jak biegi na 60, 300 i 600 metrów, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową (w kategorii chłopców i dziewcząt) oraz  mieszana sztafeta 4x100m.

Sportowe zmagania poprzedzi występ artystyczny dzieci i młodzieży z Suwalskiego Ośrodka Kultury, zapalenie znicza olimpijskiego przez srebrną medalistkę w rzucie oszczepem Igrzysk XXXII Olimpiady w Tokio 2020 – Marię Magdalenę Andrejczyk oraz odsłonięcie tablicy upamiętniającej Jadwigę Olbryś, której imię nosi stadion lekkoatletyczny.

Warto wspomnieć, iż obchody Centralnych Uroczystości Dni Olimpijczyka honorowym patronatem objęła Pani Elżbieta Witek – Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej, prof. Piotr Gliński – Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a także Bohdan Paszkowski – Wojewoda Podlaski oraz Artur Kosicki – Marszałek Województwa Podlaskiego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich 11 września 2021 roku od godz. 10:00 do kibicowania młodym sportowcom. Kto wie – być może będziemy dopingować przyszłych mistrzów olimpijskich?

 

 

31 sierpnia 2021 13:38