„Podróże małe i duże” dobiegły końca


DSC_2969

Wczoraj odbyła się ostatnia wycieczka z cyklu Podróże małe i duże – Poznaj swój region, które w czasie kończących się niebawem wakacji organizował Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Suwałkach. Tym razem nasi podopieczni wraz z opiekunami udali się na wycieczkę krajoznawczą w kierunku wschodnim.

Na początek uczestników wycieczki spotkała miła niespodzianka – rejs statkiem Tryton po jeziorze Wigry. Dzieci mogły podziwiać uroki Wigierskiego Parku Narodowego z zupełnie innej perspektywy i dowiedziały się, że właśnie tym statkiem pływał papież Jan Paweł II podczas jednej z pielgrzymek do Polski, kiedy odwiedził nasz region. Po rejsie – zwiedzanie klasztoru Kamedułów w Wigrach.

Kolejnym etapem wycieczki były Sejny oraz wieś położona przy granicy z Litwą – Hołny Mejera. To właśnie tu w Dworku Hołny na uczestników podróży czekał obiad. Po posiłku oprócz ciekawostek dotyczących kresów wschodnich – gry i zabawy terenowe, w których dzieci chętnie wzięły udział.

Niestety, była to już ostatnia tego lata wycieczka po Suwalszczyźnie. W związku z tym chcieliśmy Wam drodzy uczestnicy naszych wspólnych wyjazdów bardzo podziękować za wspólnie spędzone chwile. Mamy nadzieję, że dowiedzieliście się wielu ciekawych rzeczy o naszym regionie dobrze się przy tym bawiąc. Kolejne ciekawe miejsca naszego pięknego regionu będziecie mogli zwiedzać z nami podczas następnych wakacji.

 

26 sierpnia 2015 10:13