Podsumowanie Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2019


W miniony wtorek, 02 października w Rucianej Nidzie, odbyło się podsumowanie oraz wręczenie wyróżnień w ramach jubileuszowej XXV edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin oraz XI Europejskiego Tygodnia Sportu. Tydzień ten obejmuje rywalizacje w różnego rodzaju konkurencjach organizowanych od Dnia Matki do Dnia Dziecka, czyli od 26 maja do 1 czerwca 2019 roku.

Miasto Suwałki w klasyfikacji miast od 40.000 do 100.000 tys. mieszkańców uplasowało się na pierwszej pozycji w Polsce wyprzedzając czterema punktami Police (w. zachodniopomorskie) oraz Ostrów Wielkopolski (w. wielkopolskie). Warto również zaznaczyć, iż w gronie 11 miast biorących udział w Turnieju, Miasto Suwałki było jedynym przedstawicielem województwa podlaskiego. Nagrodę odebrał Waldemar Borysewicz – Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Należy nadmienić, iż Miasto Suwałki co roku zajmuje wysokie lokaty w ww. projekcie co bez wątpienia świadczy, że jesteśmy jednym z najbardziej usportowionych regionów w Polsce. Organizatorem wydarzenia jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich, a koordynacją działań na terenie miasta Suwałk zajmuje się Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

3 października 2019 14:35