Pogodne Suwałki Cup 2017. W puli15.000 złotych!


W pierwszy weekend sierpnia (5-6) na boiskach do sportów plażowych położonych na terenach rekreacyjnych Zalewu Arkadia odbędzie się druga edycja ogólnopolskiego turnieju siatkówki plażowej pn. Pogodne Suwałki Cup. W minionym roku w pierwszej edycji suwalskiego turnieju wystartowało 19 par, które walczyły o nagrody finansowe w łącznej wysokości 4.200 zł. Blisko połowa z tej kwoty trafiła do Bartłomieja Kiernoza i Marek Felsiaka z Radomia, którzy w finałowym meczu pokonali Mateusza Ziębę i Adriana Białeckiego (Gdańsk/Gołdap). W tym roku, w turnieju rozgrywanym w kategorii OPEN (panie oraz drużyny mieszane tzw. mixty są mile widziane) pula nagród wzrosła prawie czterokrotnie i wynosi aż 15.000 zł, co sprawia, że suwalski turniej będzie jednym z najlepiej opłacanych amatorskich turniejów siatkówki plażowej tego lata w Polsce.

Na specjalną nagrodę finansową będą mogli liczyć także siatkarze z Suwałk. Najwyżej sklasyfikowana para z Suwałk otrzyma  nagrodę w wysokości 500 zł.

W przygotowanie imprezy, którego głównym organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach włączył się Ślepsk Suwałki, aktualny v-ce mistrz I ligi mężczyzn. Turniej wspiera także Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach.

Sponsorami turnieju są Catering Dietetyczny Kredens Samku i Vitamin Shop Suwałki.

Inspiracją do organizacji imprezy było wybudowanie w 2016 w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego Suwałki Beach Areny, czyli nowoczesnego obiektu sportowego położonego na terenach rekreacyjnych Zalewu Arkadia jak również promocja marki Pogodne Suwałki.

Tegoroczny turniej jest imprezą towarzyszącą Jarmarkowi Kamedulskiemu, w ramach którego odbywają się Dni Suwałk.

REGULAMIN TURNIEJU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21 lipca 2017 20:36