POGODNE SUWAŁKI TEAM czwartą drużyną MÜRITZ-LAUF 2016!


hymn

W minioną sobotę (20.08.2016) reprezentująca nasze miasto drużyna biegaczy POGODNE SUWAŁKI TEAM, wzięła udział w 16 edycji MÜRITZ-LAUF. W międzynarodowym biegu, który od 2001 roku odbywa się w WAREN (Niemcy), mieście partnerskim Miasta Suwałk, suwalczanie odnieśli wielki sukces zajmując w klasyfikacji generalnej bardzo wysokie 4 miejsce (sklasyfikowano 78 drużyn).

Trasa licząca ponad 75 km, którą podzielono na 8 odcinków (od 7,5 km do 11 km) była poprowadzona wokół największego w Niemczech Jeziora MURITZ. Drużna z Suwałk, którą tworzyli uczestnicy RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania, pokonali ją w czasie 5:16:30 h. W tym roku biegaczom miejscami przeszkadzał silny wiatr, jednak mimo to udało się poprawić zeszłoroczny równie bardzo dobry wynik tj. 5 miejsce. Bardzo miłą niespodziankę sprawili organizatorzy biegu. Podczas ceremonii dekoracji, gdzie na specjalnie przygotowanej scenie drużyna z Suwałk odbierała okolicznościowy puchar oraz dyplom, zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Ten miły gest to nie tylko dowód wieloletniej współpracy pomiędzy miastami, ale docenienie znakomitego rezultatu jaki udało się osiągnąć. Warto zaznaczyć, że skład drużyny był mieszany (6 mężczyzn i 2 kobiety) i gdyby była prowadzona klasyfikacja tzw. „MIXTÓW” POGODNE SUWAŁKI TEAM zajęłyby 1 miejsce.

 

Skład POGODNE SUWAŁKI TEAM:

Aleksandra Nowosadko, Izabela Szermińska, Leszek Wasilewski, Piotr Wasilewski, Tomasz Ruszewski, Paweł Giczewski, Mateusz Szeląg, Patryk Pałkiewicz.

Asysta rowerowa/Pacemakerzy

Kamil Klimek, Miłosz Stachurski

 

Organizatorem wyjazdu był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

 

 

Więcej zdjęć

22 sierpnia 2016 14:59