Pogodne Suwałki Team na podium w Waren!

Drużyna Pogodne Suwałki Team na podium w Niemczech! W minioną sobotę w partnerskim mieście Waren, ekipa złożona z biegaczy z Suwałk oraz zawodników z regionu związanych z suwalskim Miejskim Świętem Biegania zajęła 3. miejsce w biegu sztafetowym wokół położonego w Meklenburgii jeziora Müritz – największego jeziora w Niemczech!

Trasę 75 km, która została podzielona na 8 odcinków o długości od 7,5 km do 10,6 km drużyna Pogodne Suwałk Team pokonała w czasie 5:42:31. Druga drużyna, która reprezentowała miasto Poczdam minęła linię mety w czasie 5:01:18, natomiast zwyciężyli z czasem 5:00:39 MÜRITZ & FRIENDS. Łącznie w zawodach sztafetowych wystartowało ponad 30 drużyn!

Oprócz biegu sztafetowego odbywał się również bieg na dystansie ultramaratonu (75 km) oraz bieg pomiędzy sąsiadującymi miastami Waren i Röbel (26,5 km).