Pojedynek Gigantów w najbliższą niedzielę!


Najsilniejsi zawodnicy z całego kraju już w najbliższą niedzielę pojawią się na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Wojska Polskiego 17, by wziąć udział w konkurencjach siłowych rozgrywanych podczas zawodów  „Majster Festiwal Siły – Pojedynek Gigantów”. Wydarzenie od kilku lat związane jest z obchodami „Dni Suwałk” i odbywającym się Jarmarkiem Kamedulskim.

W tym roku zmianie uległo miejsce wydarzenia. Organizatorzy, czyli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz Majster Centrum Narzędziowe postanowili zorganizować tegoroczną edycję imprezy na zmodernizowanym stadionie lekkoatletycznym. Przez ostatnie kilka lat był on areną zmagań lekkoatletów podczas Mistrzostw Polski. W tym roku na murawie oraz bieżni stadionu wystąpią jedni z najsilniejszych ludzi w kraju. Zmiana podyktowana jest rosnącym z roku na rok zainteresowaniem publiczności, a tym samym potrzebnym miejscem do przeprowadzenia wydarzenia. Dodatkowo zgromadzona widownia będzie mogła skorzystać z trybun na stadionie lekkoatletyczny co wpłynie na komfort podczas podziwiania zmagań siłaczy.

Rywalizacja czołowych zawodników z Polski

Już od godziny 12:00 przed suwalczanami wystąpi sześciu czołowych zawodników z Polski: Tomasz Lademann, Dariusz Wejer, Michał Węglicki, Jakub Szczechowski, Mariusz Dorawa oraz Mariusz Pachut. Sędzią głównym zawodów będzie sam Mariusz Pudzianowski, ośmiokrotny Mistrz Polski Strongman, sześciokrotny Mistrz Europy Strongman, pięciokrotny Mistrz Świata Strongman oraz trzykrotny drużynowy Mistrz Świata Par Strongman. Pomagać mu będzie Grzegorz Skowroński – Mistrz Świata Strongman Amatorów w kategorii 105 kg, który to tytuł wywalczył na zawodach Arnold Classic w 2016 roku.

Widowiskowa rywalizacja w takich konkurencjach jak: spacer farmera, wyciskanie belki, martwy ciąg  czy też przenoszenie kegów, gdzie oprócz ponadprzeciętnej siły liczy się także technika i ogólna sprawność, co roku przyciąga liczne grono pasjonatów sportów siłowych.

Podobnie jak w latach ubiegłych partnerem strategicznym wydarzenia FESTIWAL SIŁY – POJEDYNEK GIGANTÓW jest marka MAJSTER (sklep stacjonarny ul. Raczkowska 151, sklep internetowy www.majsteronline.pl). Centrum narzędziowe Majster to lider na rynku północno-wschodniej części Polski, oferujący najwyższej jakości narzędzia, fachowe doradztwo oraz konkurencyjne ceny.

Zmagania publiczności oraz strefa dla dzieci

W przerwie zawodów swoich sił będą mogli spróbować kibice, dla których Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach wspólnie z marką MAJSTER przygotowali specjalne konkurencje oraz wartościowe upominki.

Dodatkowo z myślą o najmłodszych kibicach zostanie przygotowana specjalna strefa dla dzieci. Mnóstwo atrakcji zostanie zapewnionych przez animatorów z firmy Pióropusz oraz MidiCentrum. Ponadto każde dziecko będzie mogło skorzystać z różnorodnych tzw. dmuchańców m.in. dmuchanego placu zabaw. Sponsorem strefy jest suwalska Hurtownia Elektryczna Elektromil.

Samochód zostaw w domu lub na dedykowanym parkingu

W dniu wydarzenia parking bezpośrednio na stadionie lekkoatletyczny będzie zamknięty ze względu na bezpieczeństwo kibiców przybywających na zmagania siłaczy. Zachęcamy więc do skorzystania z okolicznych parkingów:

  • parking przy sklepie Biedronka, ul. Wojska Polskiego 15
  • parking przy Kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła, ul. Wojska Polskiego 36,
  • parkin przy pomniku Bohaterów Września 1939, ul. Wojska Polskiego 19

11 sierpnia od godz. 12:00 zapraszamy wszystkich na stadion lekkoatletyczny, ul. Wojska Polskiego 17!

9 sierpnia 2019 08:16