Półmetek rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski


Kręcimy  kilometry dla Suwałk

Za nami niemal półmetek rywalizacji o  „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”, która  zakończy się 30 września 2019 r. To właśnie wtedy poznamy „najbardziej rowerowe” miasto w Polsce. Należy pamiętać, iż liczy się każdy przejechany kilometr z włączoną aplikacją, ponieważ różnice pomiędzy uczestnikami są naprawdę niewielkie. Aktualnie Pogodne Suwałki zajmują szóstą pozycję z wynikiem 204 punktów wyprzedzając w rankingu takie miasta jak Bydgoszcz, Toruń, Białystok czy Olsztyn. Liderem jest Nowa Sól, która ma na swoim koncie niemal 2000 punktów. Suwałki mają też bardzo aktywnych cyklistów o czym świadczy fakt, że jeden z nich do tej pory przejechał niemal 1500 km i w ogólnopolskim rankingu zajmuje drugie miejsce.

Nie czekaj dołącz do rywalizacji

W każdej chwili można przyłączyć się do rywalizacji aby dołożyć swoje kilometry do wspólnego celu jakim jest „Puchar  Rowerowej Stolicy Polski”   wystarczy pobrać aplikację „Rowerowa Stolica Polski” z właściwego dla siebie sklepu. Dla systemu Android będzie to sklep Google Play, a dla systemu IOS sklep App Store. Aplikacja jest bezpłatna. Wystarczy ją ściągnąć, zainstalować i uruchomić. W formularzu podajemy podstawowe dane, zaznaczamy, dla jakiego miasta będziemy kręcić kilometry i włączamy się do zabawy. Jeżeli chcemy dodatkowo rywalizować w mniejszych grupach, wystarczy wyszukać odpowiednią  i się do niej zapisać.

Nagrody dla aktywnych  

Uczestnicy rywalizacji mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Trzy rowerzystki i trzech rowerzystów, którzy w skali kraju nakręcą we wrześniu najwięcej kilometrów, otrzymają rowery miejskie. Ponadto Miasto Suwałki wprowadza dodatkowe klasyfikacje w rywalizacji za pomocą aplikacji Rowerowa Stolica Polski. Osoby, które zadeklarują “kręcenie kilometrów” dla Pogodnych Suwałk i dołączą do jednej z poniższych grup mogą liczyć na specjalne upominki:

  • Dzieci do 13 roku życia (miejsca I- III)
  • Młodzież do 18 roku życia (miejsca I- III)
  • Kobiety od 18 do 59 roku życia (miejsca I- III)
  • Mężczyźni od 18 do 59 roku życia (miejsca I- III)
  • Seniorzy od 60 roku życia (miejsca I- III)

 W klasyfikacji wewnętrznej Miasta Suwałki kręcimy kilometry do 21 września 2019 roku. Podsumowanie wewnętrznej rywalizacji Miasta Suwałki odbędzie się 22 września podczas obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu w Parku Konstytucji 3 Maja.

Warunkiem otrzymania nagrody jest obecność podczas obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu – 22 września. Jeżeli wyczytana osoba nie zgłosi się po odbiór nagrody po trzykrotnym wyczytaniu – przewidziana nagroda przekazywana jest kolejnej osobie z listy uczestników.

13 września 2019 10:10