Ponad 42 tysiące kilometrów Suwera w sezonie!


Ponad 42.000 przejechanych kilometrów, 10.000 wypożyczeń i blisko tylu samo zarejestrowanych użytkowników. To tylko kilka liczb ze statystyk z pierwszego miesiąca funkcjonowania Systemu Roweru Miejskiego w naszym mieście. Z oferty SUWER-a chętnie korzystają również uczestnicy trwającego Treningu do czerwcowej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do dyspozycji mieszkańców pozostaje 160 rowerów – w tym 142 zwykłe, 15 elektrycznych i trzy tandemy.

Jest to propozycja na spędzenie wolnego czasu w aktywny sposób zarówno dla indywidualnych użytkowników, jak i dla całych rodzin. Na 13 dni przed zakończeniem treningu na czele klasyfikacji znajduje się Metropolia Bydgoszcz (przejechanych 446 tys. km). Kolejne miejsca zajmują Zielona Góra (243 tys. km) i ubiegłoroczny zwycięzca rywalizacji, Biała Podlaska (169 tys. km).

Rowerzyści gromadzący punkty dla Pogodnych Suwałk dotychczas wykręcili prawie 18 000 kilometrów. W rankingu indywidualnym na pierwszym miejscu znajduje się Ewa Duda (2773,35 km), tuż za nią na drugim miejscu Dariusz Tasior (1565,65 km), podium zaś zamyka Jarosław Gaszczyński (1520,28 km).

Start tegorocznej edycji Rowerowej Stolicy Polski nastąpi 1 czerwca. Rywalizacja potrwa do 30 czerwca. Zwycięzcy zarówno w kategorii miast, jak i gmin otrzymają okazałe puchary i samoobsługowe stacje naprawy rowerów.

Jak wziąć udział w zabawie?

Znajdź i pobierz bezpłatną aplikację „Aktywne Miasta” z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub AppStore). Dokonaj rejestracji użytkownika i z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” – „Trening RSP dla Miast”. Aby dołączyć do rywalizacji z listy rozwijanej – wybierz miasto, dla którego chcesz kręcić kilometry. W kolejnym kroku – wybierz grupę, z którą się identyfikujesz i przyłącz się lub zaproponuj swoją i razem z przyjaciółmi weźcie udział w rywalizacji!

Jak skorzystać z usług Systemu Roweru Miejskiego?

Znajdź i pobierz bezpłatną aplikację „Roovee” z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub AppStore).Dokonaj rejestracji użytkownika podając email, imię i nazwisko oraz numer telefonu. Następnie znajdź wolny rower i odblokuj go skanując kod QR lub wysyłając SMS.

Gotowe! Jedź i parkuj, gdzie tylko chcesz. Jeśli zatrzymasz się w zalecanej strefie postoju, dodatkowa opłata nie zostanie pobrana.

8 maja 2023 09:47