Poświąteczne spalanie zbędnych kalorii!


Przeciętny Polak w ciągu wielkanocnego ucztowania dostarcza z pożywieniem nawet 4000 – 5000 kilokalorii dziennie! Warto przypomnieć, że zapotrzebowanie zdrowej, dorosłej osoby wynosi ok. 2000–2500 kilokalorii. Nie trudno więc się domyślić, że w świątecznym okresie zjadamy aż 2 razy więcej pokarmu niż powinniśmy!

Doskonałym sposobem na spalenie zbędnych kalorii jest jazda na rowerze. 21 marca rozpoczął się tegoroczny trening do Rowerowej Stolicy Polski, który potrwa do 21 maja. Jest to propozycja na spędzenie wolnego czasu w aktywny sposób zarówno dla indywidualnych użytkowników, jak i dla całych rodzin. Po 21 dniach zabawy na czele rankingu znajduje się Metropolia Bydgoszcz (przejechanych 135 tys. km). Kolejne miejsca zajmują Zielona Góra (59 tys. km) i ubiegłoroczny zwycięzca rywalizacji, Biała Podlaska (46 tys. km).

Rowerzyści gromadzący punkty dla Pogodnych Suwałk dotychczas wykręcili prawie 4600 kilometrów. W rankingu indywidualnym na pierwszym miejscu znajduje się Ewa Duda (951,82 km), tuż za nią na drugim miejscu Dariusz Tasior (601,71 km), podium zaś zamyka Jarosław Gaszczyński (509,01 km).

Przypomnijmy, że start tegorocznej edycji Rowerowej Stolicy Polski nastąpi 1 czerwca. Rywalizacja potrwa do 30 czerwca. Zwycięzcy zarówno w kategorii miast, jak i gmin otrzymają okazałe puchary i samoobsługowe stacje naprawy rowerów.

Jak wziąć udział w zabawie?

Znajdź i pobierz bezpłatną aplikację „Aktywne Miasta” z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub AppStore). Dokonaj rejestracji użytkownika i z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” – „Trening RSP dla Miast”. Aby dołączyć do rywalizacji z listy rozwijanej – wybierz miasto, dla którego chcesz kręcić kilometry. W kolejnym kroku – wybierz grupę, z którą się identyfikujesz i przyłącz się lub zaproponuj swoją i razem z przyjaciółmi weźcie udział w rywalizacji!

Rowerem po malowniczych terenach Suwalskiego Parku Krajobrazowego

Kolejną okazją do zwiększenia licznika kilometrów jest pierwsza w tym roku wycieczka rowerowa z cyklu „OSiR On Tour” malowniczą trasą po Suwalskim Parku Krajobrazowym. Przemierzymy trasę szlakami wzdłuż Pojezierza Wschodniosuwalskiego, Suwalskiego Parku Krajobrazowego oraz przepięknej kotliny polodowcowej, w której wije się Jezioro Szelment. Użytkownicy mający włączoną aplikację Aktywne Miasta dopiszą do swojego konta co najmniej 45 kilometrów!

Udział w wycieczce jest bezpłatny. Uczestnicy zobowiązani są jedynie do wniesienia składki w wysokości 15 zł, która w całości zostanie przeznaczona na organizację ogniska w trakcie wyjazdu.

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA

11 kwietnia 2023 10:15