Pożegnanie wakacji na sportowo!


W ostatnią niedzielę sierpnia ( 29.08) Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach przygotował mnóstwo atrakcji. Od godziny 13.00 nad Zalewem Arkadia odbędzie się impreza pn. „Sportowe Zakończenie Wakacji”. Będzie to nie tylko idealna okazja do spotkań ze znajomymi i rodziną jak również do aktywnego uczestnictwa.

Na terenach zielonych Zalewu Arkadia na mieszkańców czekać będą wyjątkowe atrakcje rozlokowane w specjalnie oznaczonych stacjach. Zainteresowani spróbują swoich sił w takich konkurencjach, jak:

– Speedball,

– Beach Tenis,

– zawody w strzelaniu z łuku prostego do tarczy,

– konkurs podciągania na drążku stacjonarnym,

– turniej siatkówki Suwałki Beach Challange,

– turniej plażowej piłki nożnej dla uczestników zajęć „Eurofutbol – wygraj z nudą”,

– biegi indywidualne, sztafetowe oraz biegi dla dzieci.

 

Strefa aktywności dla najmłodszych

Najmłodsi również znajdą coś dla siebie. Strefy animacji przygotują między innymi Movement Arena i Socatots. Swoje stanowisko zaprezentują także sekcja bokserska i sekcja modelarstwa lotniczego, działające przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Fani warcabów będą mieli okazję zagrać na gigantycznej planszy, pasjonaci szczypiorniaka zmierzyć się w konkursie rzutów karnych z MisiemUśmichem, a osoby chcące doszkolić wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, wziąć udział w bezpłatnej lekcji z Suwalskim WOPR-em.

Na każdej stacji będzie możliwość otrzymania pieczątki do „Sportowego Paszportu”. Zebranie wszystkich pieczątek gwarantuje nagrodę niespodziankę!

Suwalski Ekspres

W ramach „Sportowego Zakończenia Wakacji”, o godzinie 14:30 odbędzie się bieg pn. „Suwalski Ekspres – reaktywacja”, który ostatni raz miał miejsce w 2018 roku.

Dystans 3,5 km wokół Zalewu Arkadia liczy dwa okrążenia. Każdy uczestnik, który przekroczy linię mety w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal,    a najlepsza trójka wśród mężczyzn i kobiet może liczyć na dodatkowe nagrody.

Ekspresowa Sztafeta

To nie koniec sportowych wrażeń. Przed rozpoczęciem biegu głównego, uczestnicy będą mogli „rozgrzać nogi” startując w „Ekspresowej Sztafecie”. Drużyna musi składać się z dwóch mężczyzn i kobiety. Każdy z zawodników ma do pokonania 1,75km, czyli jedno okrążenie wokół Zalewu Arkadia. Najszybsze ekipy zostaną uhonorowane nagrodami.

Junior Ekspres

Odbędzie się również bieg towarzyszący dla dzieci pod nazwą „Junior Ekspres” na dystansie 300m. Najmłodsi wystartują pół godziny przed sztafetą. Na mecie każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Czas i lokata na mecie nie mają znaczenia – liczy się dobra zabawa i aktywne zakończenie okresu wakacyjnego.

17 sierpnia 2021 15:16