Ciąg dalszy prac porządkowych w OSiR Suwałki


Ostatni tydzień kwietnia w działaniach suwalskiego OSiR-u wypełniły prace porządkowe. W związku z zapowiedzią Premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącą „odmrażania sportu” prowadzone są również działania przygotowujące obiekty sportowe do udostępnienia mieszkańcom od najbliższego poniedziałku (04.05.).

Ciekawe znaleziska w Czarnej Hańczy

Do czwartku włącznie pracownicy pływalni przy ul. Wojska Polskiego 2 oczyszczali koryto rzeki Czarna Hańcza. Ich prace codziennie śledzą mieszkańcy miasta, a to za sprawą przedmiotów, które w wyniku prowadzonych prac są odnajdowane na dnie rzeki. Oprócz  pobitych butelek z rzeki, których ratownicy usunęli już ponad 1000,  zostały usunięte m.in.: kosz na śmieci, telefon komórkowy, sztuczna choinka, garnek, opony oraz stary baner. Jednak pojawiła się również pozytywna informacja. W wodach Czarnej Hańczy, w pobliżu mostu na ul. Wojska Polskiego 2, został znaleziony najprawdopodobniej rak szlachetny. Wykonane zdjęcie skorupiaka zostanie jeszcze przedstawione badaczom fauny terenów Polski północno-wschodniej. Miejmy nadzieję, że ich opinia potwierdzi nasze przypuszczenia, ponieważ raki, a szczególnie rak szlachetny, uważane są za bioindykatory – organizmy wskaźnikowe czystych wód. Najbardziej odpowiadają im wody czyste, niezbyt bogate w roślinność, chłodne i natlenione.

Prace porządkowe na terenie miasta

Natomiast pracowni suwalskiego Aquaparku oraz Zespołu Obiektów nr III, który obejmuje m.in. zalew Arkadia, zostali zaangażowani w prace porządkowe na terenie miasta. W tym tygodniu m.in. zostały uporządkowane tereny zielone w sąsiedztwie  dworca PKP przy ul. Kolejowej oraz bulwary wzdłuż rzeki. Jednocześnie w obiektach sportowych należących do OSiR-u oraz w ich bezpośrednim sąsiedztwie trwają prace porządkowe i pielęgnujące zieleń.

Od najbliższego poniedziałku “odmrażamy sport”

Ponadto od najbliższego poniedziałku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach udostępni część swoich obiektów sportowych: stadion piłkarski przy ul. Zarzecze 26, stadion lekkoatletyczny przy ul. Wojska Polskiego 17 oraz korty tenisowe ze sztuczną nawierzchnią nad zalewem Arkadia i ceglane przy stadionie lekkoatletycznym. Pracownicy kończą więc ostatnie prace związane z przygotowaniem tych miejsc do ponownego otwarcia.

Należy jednak pamiętać, że będą obowiązywały ograniczenia liczby osób, które w jednym czasie mogą przebywać w danym obiekcie. Zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia w przypadku stadionów będzie to do 6 osób, natomiast na jednym korcie będą mogły przebywać maksymalnie 4 osoby.

 

Galeria zdjęć: TUTAJ

30 kwietnia 2020 11:53