Pracownicy OSiR roznoszą decyzje podatkowe na 2021 rok


niebieska teczka z dokumentami

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach podobnie jak podczas pierwszego lockdownu ponownie zaangażował się w dodatkowe zadania, które nie należą do głównego kierunku jego działalności.

Od początku lutego pracownicy pływalni, Aquaparku oraz Działu Sportu, Rekreacji i Marketingu, a więc obiektów, które ze względu na panujące obostrzenia nie mogą funkcjonować w normalnym trybie włączyli się  do roznoszenia decyzji podatkowych.

Już od kilku lat decyzje dotyczące podatku od nieruchomości, które rokrocznie trafiają do mieszkańców Suwałk, nie są wysyłane listownie. Początkowo tej dodatkowej pracy, wykonywanej głównie popołudniami i wieczorami, podejmowali się miejscy urzędnicy. W tym roku jednak do tego zadania zostali wyznaczeniu pracownicy miejskich jednostek – Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Blisko 20 tysięcy decyzji dotyczących podatków zostanie dostarczonych do domów i mieszkań mieszkańcom Suwałk do 28 lutego. Dla bezpieczeństwa swojego i mieszkańców osoby zaangażowane w dostarczenie decyzji podatkowych są wyposażone w środki ochrony osobistej, takie jak przyłbice lub maseczki oraz preparaty do dezynfekcji rąk.

Doręczanie odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 20:00.

18 lutego 2021 12:44