Przed nami 30 dni walki o tytuł Rowerowej Stolicy Polski!


Już za 2 dni rozpocznie się walka o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. W IV edycji Rowerowej Stolicy Polski udział zapowiedziało aż 56 miast. Organizatorem imprezy jest miasto Bydgoszcz.

Przez 30 czerwcowych dni 56 miast wraz ze swoimi mieszkańcami będą walczyć o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. Rowerowa Stolica Polski jest organizowana przez miasto Bydgoszcz już po raz czwarty, w tym roku możemy mówić o kolejnej rekordowej liczbie samorządów, które przystąpiły do tego projektu.

Bezpłatna aplikacja Aktywne Miasta

Aby wziąć udział w zabawie wystarczą dwa przedmioty: rower i smartfon. W tym drugim instalujemy darmową aplikację Aktywne Miasta, w której dołączamy do rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski – czerwiec 2022”. Następnie wybieramy drużynę, dla której będziemy zbierać przejechane kilometry – do wyboru 56 miast, które potwierdziły udział w rywalizacji. Aby jeszcze lepiej motywować się do wsiadania jednoślad przygotowano podgrupy – są to zakłady pracy, osiedla, szkoły i inne. Znajdź swoich znajomych i walczcie o Puchar razem!

Nagrody dla najlepszych

Ale rywalizacja to nie tylko Puchar widniejący w gablocie urzędów miast, to także szansa na nowe stacje naprawy rowerów – dla najlepszych trzech miast oraz wyróżnień indywidualnych: vouchery w wysokości 1, 1,5 i  2 tys. zł do centrumrowerowe.pl oraz zestawy kosmetyków od Fale Loki Koki. Zagrzewać Was do walki o nagrody będzie ambasador tegorocznej edycji RSP polski kolarz szosowy Marek Leśniewski, olimpijczyk, multimedalista, propagator aktywnego trybu życia.

Warto wiedzieć

  • W dniach od 21 kwietnia do 21 maja trwał oficjalny trening miast, w którym rowerzyści w całej Polsce wykręcili rekordowe 3,2 mln kilometrów.
  • Nowa Sól przez trzy lata z rzędu okazała się niepokonana w walce o Puchar. Zgodnie z zasadami to przechodnie wyróżnienie trafiło do samorządu na stałe. Od teraz walka toczyć się będzie o drugi Puchar, który czeka na najbardziej rowerowe miasto.
  • Aby w RSP każde z miast miało równe szanse, stosowany jest specjalny przelicznik przejechanych kilometrów w stosunku do liczby mieszkańców. Dzięki temu każde z miast – zarówno te duże jak Metropolia Bydgoszcz, Poznań, czy Białystok – walczą na równi z mniejszymi miastami.

1 czerwca wsiadamy na rowery!

REGULAMIN

30 maja 2022 09:35