Przed nami finał TOP LIGI


Za nami wielkie emocje związane z przedostatnią kolejką Suwałki TOP LIGA, a już w środę odbędzie się wielki finał Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Na ten temat więcej za chwilę ale teraz wróćmy do tego co działo się w piątek 21 czerwca na orliku przy ulicy Hamerszmita. Już w minionej kolejce mogliśmy poznać mistrza jednak przebieg spotkań oraz zaskakujące wyniki sprawiły, iż dopiero w ostatniej kolejce dowiemy się kto wzniesie zwycięski puchar ligi. Ciężkie zadania czekały ekipy 14. Dywizjonu i Szkarnulis Team, które w te upalne popołudnie rozgrywały po dwa spotkania.

Wojskowi w pierwszym spotkaniu udowodnili, iż mimo pauzy w poprzednim tygodniu ich forma jest znakomita i dość gładko zwyciężyli się z zespołem Techniki Grzewczej „ZUH”. Brylował tu szczególnie aktualny lider klasyfikacji strzelców i jedna z najjaśniejszych postaci tych rozgrywek Paweł Stasiński który strzelił trzy bramki… jednak ta ostatnia wpadła do własnej bramki. Ekipie Tomka Jarząbskiego wynik ten dawał nadzieję na zdobycie mistrzostwa już w ten piątek jednak do tego były potrzebne dwa warunki: strata punktów przez Ar-Tir i zwycięstwo z Eurometem.

Pierwszy warunek został spełniony w bardzo wyrównanym i ciekawym spotkaniu Ar-Tir podzielił się punktami z zespołem Szkarnulis Team, na pewno na wyróżnienie w tym spotkaniu zasługują bramkarz. Zarówno P. Sobolewski  jak i P. Rejmontowicz kapitalnie spisywali się w tym spotkaniu. Pierwszą bramkę po ładnej akcji zdobył A. Łejmel wtedy ekipa M. Tumialisa ruszyła do odrabiania strat i udało się to A. Zoniowi. Zawodnicy w białych koszulkach mieli szanse w ostatnich minutach spotkania na zwycięstwo jednak piła w idealnej sytuacji wylądowała nad bramką drużyny z Sejn. Podział punktów dla drużyny M. Tumialisa oznaczał, że jeśli chcą marzyć o mistrzostwie muszą trzymać kciuki za drużynę Eurometu, która walczyła z 14. Dywizjonem.

Zawodnicy w czerwono – czarnych trykotach nie przestraszyli się aktualnego lidera tabeli, a nawet co jest rzadkim widokiem w spotkaniach z Wojskowymi, narzucili swój styl gry. Pomogła w tym szybko strzelona bramka przez R. Pachałę. Wojskowi próbowali odrabiać straty jednak widać było, że brakowało im sił i pomysłu na bardzo dobrze grający Euromet. W drugiej połowie R. Pachała podwyższył na 2:0 i zawodnicy Ar-Tiru oglądający te spotkanie mogli się cieszyć i już ustalać taktykę na ostatnią kolejkę.

Na koniec oglądaliśmy dominację Szkarnuli Team nad zespołem Porta Active Team. Po zawodnikach z Sejn zupełnie nie było widać, że rozgrywają drugie spotkanie tego dnia, a szybkie tempo gry i ładne akcje pozwoliły na wysokie zwycięstwo i pozostawiły zespół z Sejn w walce o podium.

Oficjalne zakończenie rozgrywek

Już w środę czeka nas ostatnia kolejka i oficjalne zakończenie rozgrywek. Dwie drużyny nadal mają szansę na tytuł mistrza i bezpośrednie spotkanie zadecyduję o tym kto wzniesie puchar do góry. 14. Dywizjon czy Ar-Tir? O tym dowiemy się około godziny 19.30. Ale o to nie koniec emocji. Oprócz tych dwóch drużyn szanse na podium mają aż cztery zespoły. Zapraszamy  więc wszystkich kibiców na orlik przy ul Hamerszmita, ponieważ zapowiadają się emocjonujące cztery pojedynki drużyn w walce o podium rozgrywek. Czy rewelacja ligi zespół Eurometu w debiucie stanie na podium? Czy może doświadczenie Gminy lub Szkarnulis Team weźmie górę? Czy ktoś da radę jeszcze dogonić P. Stasińskiego w liczbie strzelonych goli? Na te wszystkie pytanie odpowiedzi otrzymamy w środę – 19 czerwca od godz. 18:00. Zapraszamy na ostatnią kolejka Top Ligi i oficjalne zakończenie rozgrywek. Nie może Was tam zabraknąć!

Wyniki VII kolejki TOP LIGI:

 • TECHNIKA GRZEWCZA „ZUH” – 14. DYWIZJON 1:4
  Bramki: P. Stasiński (sam.) – P. Stasiński x2, T. Jarząbski, M. Knoch
 • AR-TIR – SZKARNULIS TEAM 1:1
  Bramki: A. Zoń – A. Łejmel
 • EUROMET – 14. DYWIZJON 2:1
  Bramki: R. Pachała x2 – M. Knoch
 • SZKARNULIS TEAM – PORTA ACTIVE TEAM 6:1
  Bramki: A. Łejmel x2, P. Macianis, P. Olkowski, P. Pretko – M. Jeliński

Tabela TOP LIGI

MIEJSCENAZWA DRUŻYNYMLPZRPBR.S.BR.ST.RB
1 14. DYWIZJON 61550124420
2AR-TIR61341116106
3EUROMET61132111101
4SZKARNULIS TEAM6923114122
5GMINA SUWAŁKI
6822218144
6 TECHNIKA GRZEWCZA „ZUH”6721310100
7 PORTA ACTIVE TEAM
64114822-14
8 ROSPUDA FILIPÓW 60006423-19

Najlepsi strzelcy TOP LIGI:

 1. Stasiński Paweł (14. Dywizjon) – 10 bramek
 2. Mickiewicz Wojciech (Ar-Tir) – 6 bramek
 3. Sobolewski Damian (Gmina Suwałki) – 5 bramek
  Zoń Arkadiusz (Ar-Tir) – 5 bramek
  Jarząbski Tomasz (14. Dywizjon) – 5 bramek
  Knoch Mateusz (14. Dywizjon) – 5 bramek
  Łejmel Adrian (Szkarnulis Team) – 5 bramek

Terminarz rozgrywek VIII kolejki TOP LIGI:

18:00 EUROMET – GMINA SUWAŁKI
18:30 PORTA ACTIVE TEAM – ROSPUDA FILIPÓW
19:00 AR-TIR – 14. DYWIZJON
19:30 SZKARNULIS TEAM – TECHNIKA GRZEWCZA „ZUH”

17 czerwca 2019 07:29