Przed nami sportowy weekend


Nadchodzący weekend przyniesie wiele emocji miłosnikom tenisa,  badmintona, piłki nożnej oraz jazdy rowerem. Jednak jeszcze dziś, w piątek 16 września, zapraszamy wszystkich miłosników siatkówki do Suwałki Arena, gdzie odbywa się XIII Memoriał im. Józefa Gajewskiego. W turnieju występują znane drużyny z Plus Ligi.

W sobotę, 17 września o godzinie 9:00, na kortach ceglastych Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się amatorski turniej tenisa pn. „Pogodne Suwałki Challenge”. Zawodnicy z Suwalszczyzny będą rywalizować w kategorii Open. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Suwałki i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach a partnerem Recman.

Sobota to też początek rozgrywek Lotto Ekstraligi Badmintona. Zapraszamy kibiców do hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wojska Polskiego 2, gdzie 19-krotny Mistrz Polski  SKB Litpol-Malow Suwałki rywalizować będzie z: Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle oraz CT Arena Hawel Academy.

Również w sobotę, na stadionie piłkarskim  przy ul. Zarzecze 26, rozpocznie się Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski Oldbojów. W dwudniowej rywalizacji uczestniczyć będą zawodnicy reprezentujący podlaskie, łódzkie, mazowieckie oraz warmińsko-mazurskie związki wojewódzkie piłki nożnej.

Niedziela to z kolei obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu. Tradycyjnie miłośników dwóch kółek zapraszamy do przejazdu ulicami miasta. Wyruszamy o godzinie 10:00 z parkingu marketu przy ulicy Alfreda Wierusza Kowalskiego, skąd przejedziemy do Parku Konstytucji 3-ego Maja. Podczas wydarzenia odbędzie się podsumowanie Suwalskiej Rywalizacji Rowerowej, która trwała od 1 sierpnia do 15 września 2022 roku. Atrakcyjne nagrody otrzymają najbardziej aktywni uczestnicy rywalizacji.

Niezależnie od powyższych propozycji zachęcamy do aktywnego spędzenia nadchodzącego weekendu, w tym skorzystania z naszych obiektów m.in. Aquaparku.

16 września 2022 15:26