Przedszkola wznawiają działalność. OSiR dezynfekuje place zabaw.


Po wiatach przystankowych i obiektach sportowych przyszedł czas na przedszkola. W poniedziałek (11 maja) specjalny zespół pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach rozpoczął dezynfekcję otoczenia placówek oświatowych, do których od jutra powrócą dzieci.

Zgodnie z informacją przedstawioną w ubiegłym tygodniu przez Urząd Miejski w Suwałkach, od 12 maja 2020 r. otwarte zostaną między innymi przedszkola nr 1 (ul. Raczkowska), nr 2 (ul L. Waryńskiego), nr 5 (ul. W. Witosa) oraz nr 6 (A. Wierusza-Kowalskiego). Praca miejskich przedszkoli będzie zorganizowana zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

W ramach prowadzonych działań dezynfekowane są głównie place zabaw znajdujące się na terenie przedszkoli. Prace będą prowadzone cykliczne tj. minimum raz w tygodniu.

OSiR zaprasza do korzystania z obiektów.

Od tygodnia otwarte są już niektóre z obiektów suwalskiego OSiR-u. Można korzystać z kortów ceglanych oraz kortów o sztucznej nawierzchni (zalew Arkadia), stadionu lekkoatletycznego czy też boisk piłkarskich zarówno przy ul. Wojska Polskiego jak i ul. Zarzecze.

Czynna jest też wypożyczalnia rowerów, która mieści się w budynku pływalni przy ul. Wojska Polskiego 2. Rowery można wypożyczać prze cały tydzień, przy czym od poniedziałku do piątku
w godz. 6:00 – 21:00 a w sobotę i niedzielę w godz. 9:00 – 17:00.

Korzystanie z obiektów odbywa się w nowym reżimie sanitarnym i jest limitowane zgodnie z wytycznymi wskazanymi w rozporządzeniu Rady Ministrów.

11 maja 2020 10:58