Przez Suwalszczyznę na dwóch kółkach. Tegoroczny rozkład jazdy OSiR on TOUR.


Już po raz czwarty Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach zaprasza na cykl wycieczek rowerowych pn. OSiR on Tour. Tak jak w poprzednich latach trasy poszczególnych wypraw będą zróżnicowane zarówno pod kątem dystansu
jak i profilu. Cel projektu również pozostał niezmienny. Udział w wycieczkach rowerowych służy przede wszystkim poznaniu walorów krajobrazowych, przyrodniczych, ale również bogatej historii terenów północno-wschodniej Polski. Dlatego też w każdej z wycieczek będzie uczestniczył przewodnik, który przedstawi uczestnikom ciekawe informacje nt. ww. regionu. 

Pierwsza z tegorocznych wycieczek odbędzie się w niedzielę 12 maja. Zbiórkę uczestników zaplanowano na godz. 09:00 na parkingu przed halą OSiR (Dział Sportu, Rekreacji i Marketingu, ul. Wojska Polskiego 2). Trasa wyprawy będzie łatwa i stosunkowo krótka. W większości będzie wiodła po płaskim terenie, a dystans jaki pokonają uczestnicy to około 35 km (Suwałki – Gawrych Ruda – Dolina Czarnej Hańczy – Leszczewek – Stary Folwark –Suwałki). To idealna propozycja na rozpoczęcie sezonu rowerowego, a niewielki stopień trudności zaplanowanej trasy oraz bezpośredni kontakt z budzącą się do życia przyrodą Wigierskiego Parku Narodowego, powinny zachęcić do rodzinnego udziału w majowej wyprawie. Tym bardziej, że w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które przypadają na weekend 10-12 maja, uczestnicy wycieczki rowerowej zatrzymają się w Przystani Stary Folwark. W tym malowniczo położonym ośrodku wypoczynkowym nad j. Wigry, który został zmodernizowany dzięki środkom z PO RYBY, na zakończenie wycieczki rowerowej zaplanowano integracyjne ognisko.

Ponadto wszyscy goście odwiedzający tego dnia (12 maja) Przystań Stary Folwark, będą mogli bezpłatnie skorzystać ze sprzętu pływającego (łódki, kajaki, rowery wodne) zakupionego ze środków UE.

Zapisy na pierwszą wycieczkę w formie elektronicznej prowadzone są za pośrednictwem platformy www.elektronicznezapisy.pl potrwają do 07 maja.

Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Przypominamy, iż w ramach tegorocznej edycji OSiR on Tour organizowane będą jeszcze trzy wycieczki rowerowe. Miesiąc po pierwszej wycieczce, czyli 16 czerwca, odbędzie się druga wyprawa, która będzie wiodła z Gołdapi przez Puszczę Romnicką do Stańczyk, Turtulu, Żywej Wody i Suwałk. Jest to propozycja dla wytrwałych cyklistów, bowiem trasa, choć niezwykle malownicza, będzie liczyła około 65 km i na jej poszczególnych etapach będzie kilka wymagających podjazdów.

Natomiast pod koniec lipca (22 – 24) już po raz trzeci odbędzie się rowerowa pielgrzymka do Wilna. Uczestnicy wyprawy do Ostrej Bramy w ciągu trzech dni pokonają ok. 210 km. Trasa, choć najdłuższa z zaplanowanych na ten rok, ma w większości łagodny przebieg i sporo walorów przyrodniczych.

Z uwagi na konieczność transportu rowerów na lawecie, Ilość miejsc w wycieczkach z Gołdapi do Suwałk oraz pielgrzymce rowerowej do Ostrej Bramy jest ograniczona.

Tegoroczna edycja OSiR on Tour zakończy się 7 września. Ostatnia
z wypraw rowerowych to oferta skierowana do aktywnych seniorów. Uczestnicy będą mieli do pokonania około 35 kilometrów z Suwałk do Gawrych Rudy, przez Dolinę Czarnej Hańczy, Leszczewek i Stary Folwark. Ważną informacją dla uczestników wyprawy są punkty za udział, które zostaną ujęte w klasyfikacji prowadzonej przez OSiR w ramach Suwalskiej Olimpiady Seniorów. Każdy z seniorów otrzyma bonus
w postaci 5 punktów, który będzie miał znaczący wpływ na liczbę punktów zdobytą w ramach tegorocznej sportowej rywalizacji seniorów.

W przypadku dodatkowych pytań szczegółowe informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 87 566 32 81.

A tak bawili się suwalczanie w poprzedniej edycji OSiR on Tour: zdjęcia TUTAJ

Zapisy TUTAJ

Regulamin TUTAJ

Formularz zgłoszeniowy TUTAJ

Oświadczenie rodzica TUTAJ

15 kwietnia 2019 12:47