Przygotowania do Mistrzostw Polski Młodzików!


To była prawdziwa gratka dla miłośników boksu olimpijskiego. W minioną niedzielę Franciszek Hołub, najmłodszy zawodnik sekcji bokserskiej OSiR Suwałki podczas Suzuki Boxing Night 14 w Sokółce skrzyżował rękawice z Krystianem Potapczykiem, synem uznanego trenera Tomasza Potapczyka. Podopieczny trenera Pawła Pasiaka pomimo faktu, że nie ukończył 13 roku życia, to zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Warto dodać, że gala transmitowana była na antenie TVP Sport. Był to jednocześnie ważny sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Młodzików, które odbędą się już we wrześniu!

Suzuki Boxing Night 14 połączona z Memoriałem Feliksa Stamma to niezaprzeczalnie najważniejsze wydarzenie boksu olimpijskiego w Polsce. Wejście do profesjonalnego ringu przed walkami naszej seniorskiej reprezentacji, w świetle kamer i wypełnionymi trybunami, na których zasiedli między innymi członkowie Polskiego Związku Bokserskiego to niewątpliwie duże wyróżnienie, a także zaszczyt.

Przed rozpoczęciem gali, swoją walkę sparingową stoczył Mateusz Rzodkiewicz, który zwyciężył w pojedynku z zawodnikiem UKS Boxing Sokółka – Pawłem Żarkowskim. Mateusz przygotowuje się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, na której zawalczy już na początku maja!

To pierwsza tego typu impreza w Podlaskiem, na której zaprezentowali się nie tylko zawodnicy z Polski, ale i bokserzy z Litwy, Czech, Węgier i Włoch.

13 kwietnia 2022 10:09