Przygotowania do ostatniego etapu odmrażania sportu.


W mijającym tygodniu pracownicy suwalskiego OSiR-u ponownie przeprowadzili dezynfekcję placów zabaw znajdujących się na terenie suwalskich przedszkoli. Zdezynfekowane zostały również place zabaw na Osiedlu Kamena, przy Aquapakru i nad Zalewem Arkadia, które od 30 maja znów będą otwarte dla najmłodszych mieszkańców miasta.

Ponadto dezynfekcji została poddana bursa szkolna należąca do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Przypomnijmy, iż w tym obiekcie mogą przebywać osoby oczekujące na wynik testu na koronawirusa oraz skierowane na kwarantannę.

Sekcje bokserska, modelarska i żeglarska wznawiają zajęcia

W związku z powrotem do cyklu treningowego młodych żeglarzy z klubu Grot OSiR Suwałki została przeprowadzona dezynfekcja łodzi, na których będę szlifować swoje umiejętności. Od najbliższego poniedziałku zajęcia będą odbywać się również w sekcji bokserskiej i modelarstwa lotniczego.

Ponadto pracownicy Aquaparku nadal wspomagają działania Zarządu Dróg i Zieleni pielęgnując zieleń miejską na powstających bulwarach wzdłuż Czarnej Hańczy. Trwa zakładanie trawników oraz koszenie skwerów wzdłuż rzeki. Podczas najbliższych ciepłych dni na pewno będzie to popularne miejsce na odpoczynek i rekreację.

OSiR w Suwałkach otwiera wszystkie obiekty!

Zgodnie z zapowiedzią Premiera Mateusza Morawieckiego od 6 czerwca będą mogły zostać otwarte siłownie oraz pływalnie. Na chwilę obecną nie jest znany termin otwarcia Aquaparku. Wszystko uzależnione jest od szczegółowych warunków funkcjonowania tego typu obiektów, które to Rada Ministrów w najbliższych dniach określi w drodze rozporządzenia.

W przypadku pływalni przy ul. Wojska Polskiego 2 w czerwcu, lipcu i sierpniu obiekt pozostawał zamknięty. Pierwsi klienci pojawią się tuż po wakacyjnej przerwie.

 

29 maja 2020 15:45