Puchar Polski w Badmintonie 2022 – brąz suwalczan!


W podwarszawskim Józefosławiu rozegrany został Puchar Polski w badmintonie, w którym wystąpiły drużyny męskie i żeńskie z całego kraju. Wśród nich nie zabrakło aktualnego Drużynowego Mistrza Polski – SKB Litpol – Malow Suwałki.

Damska drużyna w swojej grupie musiała zmierzyć się z klubami: OSSM SMS Białystok, AZS UM Łódź oraz WWL Badminton Club Grupa Cygan. W pierwszym meczu podopieczne trenera Jerzego Dołhana po 4 wyrównanych meczach uległy drużynie z Białegostoku 2 do 3. W następnym meczu suwalczanki zagrały mecz z WWL Badminton Club Grupa Cygan. Bez straty seta pokonały klub z Marek wynikiem 5 do 0, zachowując tym samym nadzieje na awans. W trzecim i ostatnim meczu w grupie dziewczyny musiały uznać wyższość Łodzianek. Po dokładnie 168 minutach gry zawodniczki Suwalskiego Klubu Badmintona przegrały z AZS UM Łódź 2 do 3, kończąc tym samym swój udział w tegorocznej edycji Pucharu Polski zajmując 3 miejsce w grupie.

Męska drużyna trafiła w grupie na drużyny: AZS AGH Kraków, WWL Badminton Club Grupa Cygan oraz Beninca UKS Feniks Kędzierzyn – Koźle. W pierwszym meczu suwalczanie zmierzyli się z kędzierzynianami, w którym odnieśli zwycięstwo wynikiem 4 do 1. W następnych meczach grupowych zawodnicy SKB wygrywali wynikiem 3 do 2. To pozwoliło na wyjście z grupy z 1 miejsca i walkę o najwyższe trofeum.

W półfinale trafili na ABRM Warszawa. Po niecałych 3 godzinach gry suwalczanie musieli uznać wyższość warszawskiego klubu wynikiem 1 do 3. W meczu o 3 miejsce zawodnicy SKB przystąpili do meczu z AZS AGH Kraków. Po wyrównanych pojedynkach mecz zakończył Robert Cybulski, który pokonał Huberta Pączka i przypieczętował brązowy medal dla suwalczan.

Źródło: SKB Litpol-Malow Suwałki

23 grudnia 2022 11:19