Puchar Polski Modeli Halowych pod znakiem rekordów Polski!

W miniony weekend, 23-24.09.2023 r. w Kłomnicach koło Częstochowy rozegrano drugą rundę z tegorocznej edycji Pucharu Polski Modeli Halowych z napędem gumowym w klasie A6M.

Sekcję modelarstwa lotniczego OSiR w Suwałkach reprezentowało dwoje zawodników i zdobyli oni najwyższy możliwy wynik w swojej kategorii juniorów młodszych. Zwycięzcą został Bartosz Żukowski, a II miejsce zajęła Oliwia Szturgulewska.

Należy podkreślić fakt, iż w trakcie zawodów nasi zawodnicy dwukrotnie ustanawiali rekord Polski w klasie A6M.

Najpierw w 4. kolejce lotów Bartosz Żukowski uzyskał czas 3 minuty 11 sekund ustanawiając tym samym nowy rekord Polski. Przetrwał on jednak tylko kilkanaście minut, ponieważ podczas 5. kolejki lotów Oliwia Szturgulewska uzyskała czas 3 minuty 12 sekund ustanawiając kolejny, nowy rekord Polski. Gratulujemy naszym zawodnikom!

Przypomnijmy iż wcześniejszy rekord Polski również należał do Oliwii Szturgulewskiej i wynosił 2 minuty 59 sekund. Ustanowiony został 8 maja 2022 roku w Grodkowie.

26 września 2023 14:06