PZLA Mistrzostwa Polski w Wielobojach i Sztafetach. Złota sztafeta LUKS Hańcza Suwałki!


W piątek, 1 czerwca, rozpoczęły się PZLA Mistrzostwa Polski w Wielobojach i Sztafetach. Na stadionie lekkoatletycznym w Suwałkach rywalizowali młodzicy (U-16), juniorzy młodsi (U-18), juniorzy (U-20) oraz seniorzy.

Rywalizację lekkoatletów poprzedziła ceremonia otwarcia, w której po raz kolejny ważnym elementem był program artystyczny przygotowany przez Suwalski Ośrodek Kultury. W dwóch poprzednich latach młodzi instruktorzy i młodzi artyści zachwycali publiczność zgromadzoną na suwalskim stadionie.

Dla suwalczan najwięcej emocji i zarazem powodów do dumy dostarczył występ sztafety LUKS Hańcza Suwałki 4×100 m, która w składzie: Kornel Rybacki, Patryk Makowski, Paweł Gulbierz i Kacper Grygo w pięknym stylu wywalczyła mistrzostwo Polski do lat 16. Podopieczni Jarosława Jutkiewicza z wynikiem 45:62 s ustanowili rekord sezonu i wyprzedzili srebrnych medalistów o 00:41. Klubowe koleżanki Strzyżewska Inez, Sak Natalia, Staniewicz Gabriela, Słabińska Julia w tej samej konkurencji (kat. U-16 kobiety) z wynikiem 55,95 s ukończyły rywalizację tuż za podium.

W Mistrzostwach Polski Sztafet Suwałki reprezentował również SL SALOS. Sztafeta 4 x 100 m w składzie: Grajewski Tomasz, Kachnowski Daniel, Miłkaszewicz Jakub, Miszkiel Marcin (trener Rafał Gwiazdowski) z wynikiem 43:85 s zajęli 6 miejsce.

Wielką ucztą dla sympatyków „królowej sportu” był bieg 4 x 400 m mężczyzn. Zgromadzona na suwalskim stadionie publiczność mogła podziwiać Jakuba Krzewinę i Łukasza Krawczuka, czyli halowych mistrzów i rekordzistów świata. Ze swoimi klubowymi kolegami z WKS Śląsk Wrocław sięgnęli po złoty medal mistrzostw Polski tym samym potwierdzając wysoką formę, która jest dobrym prognostykiem przed Mistrzostwami Europy w Berlinie.

Wśród dziesięcioboistów w kategorii OPEN, z wynikiem 7921 punktów, zwyciężył Paweł Wiesiołek z KS Warszawianka Warszawa, natomiast wśród siedmioboistek najlepsza okazała się Paulina Ligarska z SKLA Sopot z dorobkiem 5845 punktów.

Zestawienie wyników z wszystkich konkurencji: TUTAJ 

W sumie przez dwa dni (1-2 czerwca) na stadionie przy ul. Wojska Polskiego 17 rywalizowało blisko 700 zawodników z ponad 103 klubów i reprezentacji wojewódzkich.

Organizatorem zawodów byli Miasto Suwałki oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Sponsorem oficjalnym Mistrzostw Polski był  MALOW sp. z o.o.

4 czerwca 2018 15:42