Raj dla rowerzystów otwarty!


Dirt park z dwiema liniami przeszkód z najazdami, mini pumptrack dla dzieci w wieku 3-6 lat, a także pumptrack z nawierzchnią bitumiczną dla starszego grona miłośników dwóch kółek. W minioną sobotę o godzinie 15:00 przy ulicy Moniuszki odbyło się oficjalne otwarcie nowego miejsca na sportowej mapie Suwałk. Suwalski Bike Park to jeden ze zwycięskich projektów Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt zrealizowała firma VeloProjekt z Warszawy za kwotę 900 000 złotych.

W otwarciu udział wzięli m.in. Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz, Waldemar Borysewicz – Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, Kamil Klimek – Kierownik Działu Sportu, Rekreacji i Marketingu, Karol Korneluk – Kierownik Zespołu Obiektów nr 3, a także Kamil Raczkowski – autor projektu.

Szczególnie dużym zainteresowaniem wśród zebranych cieszył się konkurs: „Przejazd na czas!”. Do sportowej rywalizacji przystąpiło aż 28 zawodników. Najlepszym z nich okazał się Kamil Szutkiewicz, który na pokonanie wyznaczonego toru potrzebował zaledwie 17:43 sekundy! Podium uzupełnili Kacper Chmielewski oraz Tomasz Drewnowski. Wszyscy zainteresowani mieli okazję do konsultacji z wyczynowymi rowerzystami, chociażby Andrzejem Bryczkowskim specjalizującym się w downhill-u, a także oddania swojego sprzętu do mobilnego serwisu rowerowego TANDEM – rowery markowe.

9 maja 2022 08:40