Razem dla Niepodległej! Zapisy na Suwalski Bieg Niepodległości


11 listopada – to jeden z takich dni w roku, który mobilizuje biegaczy do startu w zawodach. Narodowe Święto Niepodległości to we współczesnej Polsce jedno z najważniejszych świąt państwowych i patriotycznych.

Tradycyjnie już, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach ma przyjemność zaprosić wszystkich mieszkańców Pogodnych Suwałk i przybyłych do miasta gości do wzięcia udziału w IV Suwalskim Biegu Niepodległości.

Licząca 5 kilometrów trasa Biegu Patriotów będzie doskonałym miejscem dla debiutantów biegów masowych, a także tych spragnionych zdrowej, sportowej rywalizacji. Mając na uwadze, iż biegacze każdego roku stają przed trudnym wyborem, w której lokalizacji pobiec ku chwale Niepodległej, zdecydowaliśmy się zmodyfikować formułę naszego biegu.

Prawdopodobnie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczniemy jako pierwsi w regionie. Impreza jest pełna symboliki – spotkamy się wieczorem 10 listopada o godzinie 19:18 pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, aby w niesamowitej atmosferze i wyjątkowej oprawie wydarzenia pokonać dystans 5000 metrów.

Młodszych biegaczy oraz całe rodziny zapraszamy do wzięcia udziału w Biegu Małych Patriotów. Swojej ulubionej aktywności będą mogli oddać się sympatycy Nordic Walking. „Marsz Patriotów” przejdzie ulicami Pogodnych Suwałk po raz drugi w historii!

ZAPISZ SIĘ NA SUWALSKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego, uczestnicy wydarzenia wyruszą na trasę biegu i marszu, która będzie wiodła ulicami: T. Kościuszki i 24 Sierpnia oraz alejkami wzdłuż zalewu Arkadia i suwalskich bulwarów. Finisz nastąpi przed halą sportowo-widowiskową „Suwałki Arena” (ul. Zarzecze 26).

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym szczególnym dla historii naszego kraju wydarzeniu. Zgłoszenia do udziału w biegu można dokonać za pomocą systemu elektronicznego, który został uruchomiony w dniu 11 października o godzinie 12:00 na platformie elektronicznezapisy.pl.

Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Aktywności Społecznej „Sportowe Miasto”.

Pobiegnijmy razem dla Niepodległej!

19 października 2023 10:35