Tenisiści wkraczają do gry


W sobotę na ceglanych kortach tenisowych Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, rozpoczęliśmy krótki, ale intensywny letni sezon turniejowy. Jak co roku amatorzy tenisa ziemnego z Suwałk oraz innych miast regionu m.in. z Sejn, Olecka, Gołdapi czy też Białegostoku zmierzą się w cyklu turniejów singlowych i deblowych pn. GRAND PRIX 2016 O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA SUWAŁK W TENISIE ZIEMNYM. 

W singlu tytułu „Najlepszego tenisisty Grand Prix” będzie bronił Robert Usarek z Suwałk, który o punkt wyprzedził Adama Cąkałę i o dwa punkty Piotra Matulewicza (obaj Suwałki). Przed rokiem w turnieju deblowym najlepszą okazała się para Usarek/Cąkała, która wyprzedziła w klasyfikacji końcowej parę Matulewicz/ Farbiszewski.

Plan turniejów Grand Prix 2016:

Gra pojedyncza – 23, 24, lipca oraz 6 sierpnia;

Debel – 13, 20, 27 sierpnia.

Początek gier: 9:00

Zapisy na miejscu.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 509 094 653.

Najważniejszym turniejem sezonu tenisowego w Suwałkach będzie RECMAN CUP 2016. Odbędzie się on w dniach 30-31 lipca 2016 r. na kortach ceglanych Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Przed rokiem w pierwszej edycji zawodów, którego organizatorami są marka Recman, oficjalny sponsor męskiej reprezentacji w tenisie ziemnym, oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, wzięło udział blisko 40 tenisistów z całej Polski.

Warto podkreślić, iż tegoroczny turniej znalazł się na oficjalnej liście Polskiego Związku Tenisowego, co w połączeniu z pulą nagród przekraczającą 10 tys. złotych sprawia (fundatorem nagrody głównej w turnieju jest Mercedes-Benz), iż suwalski event jest uznawany za najbardziej prestiżowy amatorski turniej tenisowy w regionie.

Regulamin Grand Prix 2016 – SINGIEL
Regulamin Grand Prix 2016 – DEBEL

25 lipca 2016 07:12