Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk!

Po trzech dniach zmagań (14-16.06.2024 r.) na Jeziorze Wigry zakończyły się coroczne Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. W ogólnopolskich zawodach uczestniczyło łącznie 35 załóg z całej Polski (Suwałk, Giżycka, Mikołajek, Warszawy, Stężycy, Chełmży, Wrocławia, Garczyna i Pisza).

W tym roku wiatr i akwen sprzyjał suwalskim załogom – pierwsze miejsce w całych regatach zajęła załoga w składzie Marcel i Tomasz Kowalewscy. Duet ten potwierdził również swoją formę przed nadchodzącymi Mistrzostwami Świata w klasie CADET. Nominację do zawodów Panowie uzyskali już odpowiednio wcześniej.

Na zakończeniu tegorocznych Regat wręczone zostały – przez Sekretarza Polskiego Stowarzyszenia klasy CADET – Panią Anię Golec – oficjalne nominacje do udziału w Mistrzostwach Świata w klasie CADET.

Pozostałe załogi UKŻ GROT Suwałki również zaprezentowały się bardzo dobrze. Na podium stanęła załoga z Antonim Kordaszewskim za sterem i Jakubem Rejteradą jako załogantem – w kategorii do lat 14.

Na koniec najmłodszy uczestnik tegorocznej edycji – Leon z ekipy warszawskiej – rozlosował komplet żagli, które tradycyjnie są dodatkowym bonusem dla zawodników.

18 czerwca 2024 08:41