Regaty o Puchar Prezydenta Suwałk

Przez trzy dni jezioro Wigry było gospodarzem regat o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk w kategoriach Cadet oraz Optimist. W zawodach udział wzięło ponad 100 młodych żeglarzy z całej Polski.

Na podium nie zabrakło miejsca dla reprezentantów Suwałk. W kategorii Cadet 3 miejsce w „open” oraz 1 w „mix” zajęła załoga Kinga Martynko / Eryk Martynko. W tej samej kategorii 5 miejsce w „open” oraz 1 wśród dziewcząt zajęła załoga Julia Hościłowicz / Julia Kundzicz. W kategorii Optimist 3 miejsce wśród dziewcząt zajęła Oliwia Żynda. W obydwu kategoriach bezapelacyjnie zwyciężyli młodzi żeglarze z PMOS Pisz.

Kolejne zawody z udziałem suwalskich żeglarzy odbędą się 23 – 25.06. Gospodarzem zmagań będzie Krynica Morska, a będą to eliminacje do Mistrzostw Świata oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

5 czerwca 2017 15:07