Reprezentacja III LO zwyciężyła w piłkarskich Mistrzostwach Suwałk!


W dniach 12 i 14 lutego 2024 r. w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach przy ul. Wojska Polskiego 2 odbyły się Mistrzostwa Suwałk Szkół Ponadpodstawowych w halowej piłce nożnej, zaliczane do tegorocznej edycji Miejskiej Rywalizacji Sportowej. W turnieju wzięło udział osiem suwalskich szkół ponadpodstawowych, które w pierwszej fazie zawodów rozegrały mecze w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”.

W drugim dniu rozegrano półfinały, a następnie mecze o 5 piąte i trzecie miejsce. Piłkarskie dwa dni zwieńczył wielki finał, w którym III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego pokonało w regulaminowym czasie gry Liceum Ogólnokształcące Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach. Turniej poprowadzili sędziowie delegowani przez Kolegium Sędziów Podlaskiego Związku Piłki Nożnej: Karol Kolenkiewicz i Łukasz Olszewski.

Nagrodę najlepszego zawodnika turnieju odebrał Wiktor Świerzyński z ZS4. Nagroda „króla strzelców” została przyznana Kacprowi Rejteradzie z III LO, natomiast najlepszym bramkarzem turnieju został Jakub Iwanowski z LO ZDZ.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach gratuluje zwycięskim zespołom i serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom za tak aktywny udział w turnieju!

Klasyfikacja końcowa:

  1. III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego
  2. Liceum Ogólnokształcące Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach
  3. Zespół Szkół nr 4
  4. Zespół Szkół Technicznych
  5. I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej
  6. Zespół Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego
  7. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa
  8. II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Zygmunta Podhorskiego

Najlepszy zawodnik:

Wiktor Świerzyński (ZS 4)

Król strzelców:

Kacper Rejterada (III LO)

Najlepszy bramkarz:

Jakub Iwanowski (LO ZDZ)

15 lutego 2024 15:11