Reprezentacja Polski U-21 ponownie zagra w Suwałkach!


Reprezentacja Polski w piłce nożnej do lat 21 po raz kolejny zaprezentuje się na Stadionie Miejskim w Suwałkach przy ul. Zarzecze 26. Już za niespełna miesiąc, 27 września o godzinie 17:30 biało-czerwoni rozegrają mecz towarzyski z Reprezentacją Łotwy U-21.

Podopieczni trenera Michała Probierza baraży o awans do turnieju finałowego mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 nie mogą zaliczyć do udanych. Choć zwycięstwo z San Marino było formalnością, biało-czerwoni przegrali w Łodzi z pewnymi już udziału w przyszłorocznych mistrzostwach Niemcami 1:2 i nie zagrają w rumuńsko-gruzińskiej imprezie. Fazę grupową zakończyli na 3 miejscu w tabeli grupy B.

Imprezą docelową dla kadry narodowej U-21 są mistrzostwa Europy, które odbędą się w 2025 roku. We wrześniu tego roku zaplanowano dwa mecze towarzyskie, a jeden z nich zostanie rozegrany w Pogodnych Suwałkach.

Ostatnie spotkanie obydwu ekip Polacy wspominają bardzo dobrze. W chłodny listopadowy wieczór minionego roku reprezentacja została ciepło przyjęta na stadionie Cracovii i pokonała Łotyszów aż 5-0. Na listę strzelców wpisali się Adrian Benedyczak, Łukasz Bejger, Kacper Kozłowski, a dwa trafienia zaliczył Kacper Śpiewak.

Zdjęcie: Polski Związek Piłki Nożnej

30 sierpnia 2022 12:42