RESO Liga: przedświąteczna kolejka pełna niespodzianek!

Za nami czwarta odsłona #SuwalskaLigaMistrzów. Pomimo przedświątecznego okresu, w hali sportowej OSiR dopisała frekwencja, a zawodnicy nie pozostali dłużni przybyłym kibicom. Piątkowa kolejka obfitowała w grad zdumiewających rezultatów i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Wicelider gubi punkty

IV kolejkę rozgrywek rozpoczęły ekipy Skupski Team Sejny oraz Opakowania Kartex. Spotkanie te zapewniło emocje aż do samego końca. Zawodnikom obu ekip nie brakowało pomysłu na grę, jednakże próby trafienia do siatki rywali kończyły się fiaskiem. Minuty meczu nieubłaganie mijały, a na tablicy wyników utrzymywał się bezbramkowy remis. Wynik spotkania otworzył w 20 minucie Wojciech Mickiewicz, dzięki czemu aktualny Mistrz mógł odetchnąć z ulgą. W końcówce meczu sprawy w swoje ręce (a dokładnie nogi) wziął Robert Dochód, który celnym trafieniem doprowadził do ponownego remisu. Czasu na reakcję pozostało już naprawdę niewiele, a w rezultacie wynik nie uległ już zmianie. Tym razem wicelider musiał zadowolić się tylko jednym punktem.

Niespodzianka kolejki

Następnie na parkiet hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach wybiegły drużyny 14. Pułku Przeciwpancernego „DECCO” Suwałki oraz Porty Active Team. Naprzeciwko siebie stanęli Błażej Barwicki i Daniel Siermiński – bramkarze, którzy w tym pojedynku pokazali solidną próbkę swoich umiejętności – choć tylko jeden z nich zachował czyste konto. Podobnie jak w poprzednim starciu, pierwszy gol, a zarazem na miarę zwycięstwa padł w końcowych minutach meczu. Paweł Fajkowski solidnym strzałem na bramkę nie dał najmniejszych szans golkiperowi „Wojskowych”. Zwycięstwo Porty Active Team było jedną z największych niespodzianek kolejki!

To nie był nudny remis

Kolejny mecz to pojedynek Gminy Szypliszki z Techniką Grzewczą „ZUH”. Tym razem młoda, stawiająca pierwsze kroki w #SuwalskaLigaMistrzów ekipa beniaminka mierzyła się z o wiele bardziej doświadczonym przeciwnikiem. Bramkarz Gminy Szypliszki – Jakub Krzyżewski – błyszczał formą „dwojąc się i trojąc”, przekreślając tym samym starania rywali na zdobycie bramki. Końcowy wynik 0:0 można uznać za sporą niespodziankę. Pomimo bezbramkowego remisu, kibice nie mogli narzekać na nudę.

Festiwal strzelecki w wykonaniu FC Hornets

Bezbramkowy remis w poprzednim spotkaniu zrekompensował następny mecz: pomiędzy FC Hornets Suwałki Vertą SuwałkiFC Hornets swój festiwal strzelecki rozpoczęli w pierwszych minutach. Na listę strzelców wpisali się: Damian Mazurkiewicz, Adam Pomian, Maciej Borkowski, Bartosz Bralczyk, Andrzej Aleksa, Arkadiusz Zackiewicz oraz Franek Urynowicz. Piątkowego wieczoru zwycięzcy nie pozwolili na nawiązanie żadnego kontaktu swoim oponentom, pewnie dopisując do swojego konta komplet punktów. Dwie bramki honorowe w końcówce spotkania zdobyli Piotr Kamiński oraz Michał Galiński.

Wygrało doświadczenie

IV kolejka powoli zbliżała się ku końcowi. W piątym meczu spotkały się dwie drużyny, z których nietrudno było wyróżnić faworyta. W pierwszej połowie ekipa EL-DAN Suwałki zaprezentowała kibicom dobry futbol. Losy spotkania w drugiej połowie odwrócił bramkarz drużyny Euromaster Gniedziejko – Damian Wróblewski. Po samodzielnie skonstruowanej akcji huknął na bramkę swojego „kolegi po fachu”, przez co Karol Śliwiński mógł tylko rozłożyć bezradnie ręce. Bramkę podwyższającą wynik zdobył Tomasz Rytelewski.

Lekcja futbolu

Przedostatni mecz to pojedynek Szkarnulis Team Sejny z Budrol Transport Suwałki. Rozpędzona ekipa z Sejn dała solidną lekcję futbolu mniej doświadczonym kolegom. Pewna gra w obronie i skuteczny atak pozwolił na zdobycie trzech punktów w dobrym stylu. Dwie bramki Adriana Łejmela oraz pojedyncze trafienia Piotra Leszczyńskiego i Bartosza Pachały umocniły sejneńszczan na wysokim 4. miejscu w tabeli ligowej z 13 strzelonymi bramkami w sezonie. Zwycięzcy starcia udowodnili tym samym, że ubiegłotygodniowa porażka to tylko „wypadek przy pracy” i ciągle pozostają w grze o górne pozycje w końcowym zestawieniu.

Samodzielny lider

Na zakończenie piątkowej kolejki aktualny lider rozgrywek – Wigry Suwałki – podjął drużynę Gminy Suwałki. Już początek spotkania pokazał, że obie ekipy wyszły na boisko po 3 punkty i nikt nie zamierza poddać się bez walki. Niespodziewanie w pierwszej minucie swoją szansę wykorzystał Łukasz Racis, wprowadzając faworytów w niemałe zakłopotanie. Biało-niebieskich na dobrą ścieżkę wyprowadził Łukasz Kubrak, doprowadzając do remisu. Jeszcze przed gwizdkiem arbitra zapraszającym zawodników na przerwę bramkę na prowadzenie ustrzelił Marcin Fiedorowicz.

W drugiej połowie liderzy podwyższyli swoje prowadzenie, a to za sprawą Kacpra Babkowskiego oraz Łukasza Kubraka. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 dla suwalskich Wigier, które z uwagi na remis Opakowań Kartex stali się samodzielnym liderem rozgrywek.

W piątek 30 grudnia w hali sportowej OSiR rozegramy V kolejkę RESO Suwałki Football Leauge. Przedsylwestrowa odsłona #SuwalskaLigaMistrzów rozpocznie się o godzinie 18:00. Nasz piłkarski wieczór zapoczątkuje pojedynek Gminy Suwałki vs. EL-DAN Suwałki.

27 grudnia 2022 10:20