RESO sponsorem suwalskiego półmaratonu. Zapisy zostały uruchomione.


RESO Europa Service Sp. z o. o. oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach zawarli nowe kilkuletnie porozumienie, na mocy którego suwalska spółka w dalszym ciągu będzie sponsorem generalnym Miejskiego Święta Biegania. Dotychczasowa umowa obowiązywała od 2016 r. i dotyczyła zawodów na dystansie ćwierćmaratonu. W 2020 r. OSiR po raz pierwszy zorganizuje bieg na 21 km – RESO Suwałki Półmaraton. Dziś o godz. 13:00 zostały uruchomione zapisy do przyszłorocznej edycji biegu.

Przez ostatnie 4 lata RESO Europa Service była sponsorem generalnym RESO Suwałki 10,5 – Miejskiego Święta Biegania. Z roku na rok impreza przyciągała coraz większą liczbę uczestników. We wszystkich dotychczasowych edycjach udział w zawodach wzięło ponad 4700 osób z kilkunastu krajów.

Głównym celem organizatorów RS10,5 była popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej, integracja lokalnej społeczności, a także promocja miasta Suwałk.

– Wszystkie cele udało się zrealizować. Najbardziej cieszy nas integracyjny wymiar zawodów, w których biorą udział wszystkie grupy wiekowe – począwszy od dzieci w wieku przedszkolnym, skończywszy na seniorach – powiedział Bronisław Woźnialis, prezes zarządu RESO Europa Service Sp. z o. o.

Czas na półmaraton!

Po przeanalizowaniu preferencji  biegaczy OSiR w Suwałkach zdecydował, że w 2019 r. po raz ostatni odbędzie się ćwierćmaraton. W 2020 r. Miasto Suwałki będzie obchodzić jubileusz 300-lecia. To dobry moment, aby przejść na wyższy poziom i zorganizować półmaraton. Zmiana formuły zawodów otwiera drzwi przed bardziej sprofesjonalizowanymi biegaczami, dla których dystans 10,5 km nie był wyzwaniem.

Wraz z podjęciem decyzji o organizacji półmaratonu na wyższy poziom przechodzi także współpraca pomiędzy OSiR a sponsorem generalnym zawodów – RESO Europa Service. Suwalska spółka zwiększy swoje zaangażowanie w organizację wydarzenia. Nowe warunki współpracy zostały udokumentowane w dniu 28 października 2019 r. poprzez podpisanie nowego porozumienia, które parafowali Waldemar Borysewicz, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz Bronisław Woźnialis, prezes zarządu RESO Europa Service.

– Przez 4 lata organizowaliśmy RESO Suwałki 10,5, więc rozpoczęliśmy ostrożnie od ćwierćmaratonu. Zdobyliśmy doświadczenie oraz partnerów. Przyciągnęliśmy biegaczy z kilkunastu krajów. Udało nam się zbudować fundamenty pod półmaraton – powiedział Waldemar Borysewicz, który jednocześnie dziękował za owocną współpracę z RESO Europa Service.

O potrzebie zmiany formatu zawodów mówił Bronisław Woźnialis, prezes zarządu RESO:

– Przejście na półmaraton było potrzebne. Zawody bardzo się rozwinęły, dotychczasowa trasa była już niewydolna. RESO Suwałki Półmaraton to będzie zupełnie inny bieg, na innej trasie. Dziś podpisaliśmy nowe porozumienie, które daje gwarancję na organizację trzech kolejnych edycji tego wydarzenia. Do 2022 roku włącznie podczas pierwszego lipcowego weekendu będziemy obchodzić w Suwałkach prawdziwe święto biegania – zakończył prezes sponsora generalnego zawodów.

Zapisać się na przyszłoroczną edycję RESO Suwałki Półmaraton można za pośrednictwom strony resosuwalkibieg.pl.

29 października 2019 08:43