„RESO Suwałki 10,5” przynajmniej do 2020 roku!


05

„RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania” odbywać się będzie przynajmniej do 2020 roku. Dziś w Hotelu LOFT 1898 w Suwałkach podpisano aneks do Porozumienia zawartego w dniu 18 lutego 2016 r. pomiędzy Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach a RESO Europa Service Sp. z o. o. – sponsorem generalnym zawodów. Suwalska spółka zobowiązała się zapewnić finansowanie czterech kolejnych edycji jednej z najlepiej zorganizowanych imprez biegowych w północno-wschodniej Polsce.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk, a także przedstawiciele Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz firmy RESO Europa Service Sp. z o. o. mogli przekazać bardzo dobrą wiadomość miłośnikom biegania. Suwalska spółka zobowiązała się finansować zawody „RESO Suwałki 10,5” do 2020 roku włącznie, kiedy to odbędzie się piąta edycja „Miejskiego Święta Biegania”. Z inicjatywą przedłużenia Porozumienia wyszedł Zarząd RESO, który jednocześnie znacząco zwiększył swój wkład finansowy w organizację całego przedsięwzięcia. Dzięki temu mamy pewność, że przez 4 kolejne lata, w pierwszą sobotę po Bożym Ciele w Suwałkach odbywać się będą zawody biegowe na najwyższym możliwym poziomie.

Pierwsza edycja „RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania” odbyła się 28 maja 2016 roku i od razu okazała się wielkim sukcesem sportowym. Tegoroczny festiwal biegowy był świetną formą promocji sportu i zdrowego trybu życia. W imprezie wzięło udział kilkaset osób, a wśród zawodników rywalizujących ze sobą nie zabrakło przedstawicieli m. in. Kenii, Etiopii, Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy, Węgier czy Niemiec. Pierwsza edycja „RESO Suwałki 10,5” wpłynęła na ambicję zarówno organizatorów, jak i sponsorów. Bardzo dobry odbiór społeczny wydarzenia zmotywował RESO do jeszcze większego zaangażowania w przygotowanie imprezy, a dzisiejsze podpisanie aneksu jest tego najlepszym potwierdzeniem. Dzięki parafowanemu dokumentowi OSiR zapewnił sobie stabilizację finansową oraz pewność, że organizacja „Miejskiego Święta Biegania” nie będzie zagrożona przynajmniej do 2020 roku.

Dla miasta to bardzo ważne, że mamy takiego partnera, który nie boi się współpracy z nami, a wręcz chce ją rozwijać. Dziękuję za odpowiedzialne podejście do rozwoju tej współpracy. Wierzę, że wspólnie uda nam się zrealizować kolejne projekty, nie tylko sportowe, z których będą mogli skorzystać nasi mieszkańcy oraz goście odwiedzający Suwałki – powiedział w  trakcie konferencji prasowej Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Współpraca samorządu z prywatnym przedsiębiorcą to dowód na to, że w Suwałkach istnieje dobry klimat dla rozwoju biznesu. Takie porozumienia o współpracy są najlepszym tego dowodem – dodał Prezydent Suwałk.

Zarząd RESO postanowił zwiększyć swoje zaangażowanie w organizację „RESO Suwałki 10,5”. Doceniamy pracę Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach przy pierwszej edycji zawodów. Uważamy, że „Miejskie Święto Biegania” ma duży potencjał, aby stać się kultową imprezą w tej części Polski. Ponadto chcemy wspierać różnego rodzaju wydarzenia  w Suwałkach, ponieważ jest to miasto, w którym działa nasza firma, stąd pochodzi  i tu mieszka większość naszych pracownikówpowiedział Bronisław Woźnialis, Prezes Zarządu RESO Europa Service Sp. z o. o.

Cieszę się z efektów, które przyniosły zrealizowane dotąd projekty. Doceniam udzielone wsparcie finansowe, dzięki któremu zarówno mieszkańcy Suwałk jak i goście z kraju i zagranicy mogli być uczestnikami wydarzeń  sportowych  zorganizowanych na wysokim poziomie. Jednocześnie deklaruję, że jednym z naszych głównych celów jest stałe podnoszenie jakości organizowanych wydarzeń, co będzie możliwe w przypadku RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania, dzięki wsparciu udzielonemu przez Sponsora Generalnego – powiedział Waldemar Borysewicz, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Jestem przekonany, że dzięki podpisanemu dziś aneksowi, będziemy mogli budować markę wydarzenia, które w przyszłości stanie się rozpoznawalne nie tylko w regionie, ale i w kraju – dodał Dyrektor OSiR-u.

 „RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania” odbywa się zawsze w pierwszą sobotę po Bożym Ciele. Oznacza to, że kolejna edycja odbędzie się 17 czerwca 2017 roku. W 2018 zawody odbędą się 2 czerwca, rok później – 22 czerwca, zaś w 2020 roku „RESO Suwałki 10,5” zostanie zorganizowane 13 czerwca.

Ośrodek Sportu i Rekreacji przedłużył Porozumienie ze sprawdzonym partnerem – RESO Europa Service, z którym współpracuje nie tylko przy organizacji „RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święta Biegania”, ale także cyklu treningowego poranków biegowych „Biegaj z RESO”, które odbywają się w każdą niedzielę o godz. 9:00 na Stadionie Lekkoatletycznym w Suwałkach oraz RESO Suwałki Football League, czyli amatorskiej lidze halowej piłki nożnej, w której co roku bierze udział kilkanaście drużyn. Rozpoczęcie nowego sezonu RESO Suwałki Football League odbędzie się już jutro, 18 listopada o godz. 18:30 w hali OSiR przy ul. Wojska Polskiego 2 w Suwałkach.

RESO Europa Service Sp. z o. o. to suwalska spółka, która zajmuje się pośrednictwem w sprzedaży produktów ubezpieczeniowych, a także likwidacją szkód dla łotewskiego zakładu ubezpieczeniowego „BTA Insurance Company” SE, z którym współpracuje od 2009 roku pełniąc rolę Partnera Generalnego na terenie Polski.

17 listopada 2016 15:25