Rowerowa Stolica Polski nabiera tempa!


Blisko 4 miliony przejechanych kilometrów na rowerze, 42,5 tys. użytkowników i ponad 228 tysięcy odbytych treningów – tak prezentują się statystki ogólnopolskiej rywalizacji na jej półmetku. Rowerzyści w całej Polsce rozkręcili się na dobre.

Podium od pierwszego dnia rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski należy do Białej Podlaskiej. Rowerzyści z miasta na Lubelszczyźnie wykręcili już ponad 398 tys. kilometrów. Na Puławach aktywni cieszą się z drugiego miejsca, a podium zamyka Gorzów Wielkopolski. W rywalizacji liczy się każdy kilometr. Rowerzyści bez względu na wiek spędzają wolne chwile na dwóch kółkach kręcąc kilometry dla swoich miast, ale przede wszystkim dla samych siebie. Pamiętajmy, że akcja ma charakter rekreacyjny i najważniejsza jest dobra zabawa!

Suwałki plasują się na 30. pozycji, zajmując jednocześnie drugie miejsce w województwie podlaskim! Zachęcamy do zainstalowania bezpłatnej aplikacji Aktywne Miasta i dołączenia do zabawy.

Mamy półmetek!

Do rywalizacji do tej pory przystąpiło 42,5 tys. użytkowników, którzy jeżdżą na rowerach dla 56 miast. Razem przejechaliśmy już niemal 4 miliony kilometrów. W sumie odnotowaliśmy 228 tysięcy treningów. To oznacza średnio 15200 treningów dziennie. Średnia długość jednego treningu to 17,5 km . Ze statystyk wynika, że to mężczyźni wsiadają na rower częściej.

Do końca zabawy jeszcze dwa tygodnie. Nie jest więc za późno, aby pobrać aplikację i wspólnie kręcić kilometry!

 

17 czerwca 2022 16:45