Rowerowy trening na finiszu!


Kilkadziesiąt polskich miast pierwszego dnia wiosny rozpoczęło oficjalną rozgrzewkę przed czerwcowymi zmaganiami o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Po prawie dwóch miesiącach pedałowania, Suwałki plasują się na 24. pozycji, zajmując jednocześnie pierwsze miejsce w województwie podlaskim! 

Dłuższe i cieplejsze dni zachęcają do wsiadania na rower nie tylko w czasie weekendowych wypadów za miasto, ale także w drodze do pracy lub szkoły. I o to w tej zabawie chodzi – wybieranie roweru jako alternatywnego środka transportu wychodzi nam wszystkim na zdrowie! Rozgrzewka potrwa jeszcze trzy dni, a później rozkręci się na dobre w czerwcu. Na chwilę obecną najwięcej kilometrów wykręcili mieszkańcy Bydgoszczy (694 tys. km), Puław (208 tys. km) i Zielonej Góry (185 tys. km).

 

KONKURS OD „AKTYWNE MIASTA”

Każdy powód jest dobry, żeby aktywnie zacząć dzień! W nadchodzący weekend mamy tych powodów jeszcze więcej:

20.05 Dzień Dojazdu Rowerem do Pracy

21.05 Ostatni dzień treningu do Rowerowej Stolicy Polski

22.05 Światowy Dzień Nordic Walking

AKTYWNE MIASTA ogłasza konkurs, w którym do wygrania jest limitowana, czarna koszulka z zielonymi akcentami nawiązującymi do projektu. Zasady są bardzo proste. Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać i przesłać na adres mailowy: konkurs@aktywne.miasta.pl w terminie 20-22 maja fotografię prezentującą aktywność rowerową / kolarstwo lub nordic walking na świeżym powietrzu. Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu pozostanie w rękach internautów, którzy poprzez przyznawanie „lajków” w dniach 23-27 maja do godziny 09:00 zadecydują, które zdjęcie zwycięży. Koszulki otrzymają trzy osoby, których fotografie zdobędą największą ilość polubień.

 

REGULAMIN KONKURSU

Co więcej, z okazji wspomnianych powyżej świąt, w dniach 20 i 22 maja istnieje możliwość zdobycia w aplikacji Aktywne Miasta specjalnych odznak okolicznościowych:

– 20 maja – za pokonanie na rowerze dystansu min. 15 km w jednym treningu

– 22 maja – za wykonanie treningu nordic walking o dystansie min. 5 km

18 maja 2022 10:02