Rowerowy trening na półmetku


Kilkadziesiąt polskich miast pierwszego dnia wiosny rozpoczęło oficjalną rozgrzewkę przed czerwcowymi zmaganiami o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Po miesiącu pedałowania, Suwałki plasują się na 16. pozycji, zajmując jednocześnie pierwsze miejsce w województwie podlaskim! Zachęcamy do zainstalowania bezpłatnej aplikacji Aktywne Miasta i dołączenia do zabawy.

Dłuższe i cieplejsze dni zachęcają do wsiadania na rower nie tylko w czasie weekendowych wypadów za miasto, ale także w drodze do pracy lub szkoły. I o to w tej zabawie chodzi – wybieranie roweru jako alternatywnego środka transportu wychodzi nam wszystkim na zdrowie! Rozgrzewka potrwa jeszcze miesiąc, by później rozkręcić się na dobre w czerwcu. Dziś najwięcej kilometrów wykręcili mieszkańcy Bydgoszczy (265 tys. km), Puław (71 tys. km) i Gorzowa Wielkopolskiego (70 tys. km).

W sumie rowerzyści w całej Polsce wykręcili już ponad milion kilometrów. Pomimo, że pogoda nie była ich sprzymierzeńcem, blisko 9 tysięcy osób włączyło aplikację i wsiadło na rower.

Mam aplikację i co dalej?

Aktywne Miasta to coś więcej niż liczenie kilometrów do zabawy Rowerowej Stolicy Polski. To nowoczesna i funkcjonalna aplikacja na smartfony, która podsumowuje kilkanaście rodzajów treningów od jazdy na rowerze, biegania, po pływanie i wioślarstwo. Odmierza przebyty dystans, średnią prędkość, spalone kalorie, prędkość maksymalną i wiele innych. Aplikacja jest w pełni zintegrowana z aplikacją Garmin Connect, a jej pobranie jest całkowicie bezpłatne!

22 kwietnia 2022 11:05