Rozbiegane Suwałki – powracamy do korzeni!


Do biegu, gotowi… start! Do bogatego kalendarza imprez biegowych organizowanych w Polsce powracają „Rozbiegane Suwałki”. Wzorem początków Miejskiego Święta Biegania, event przenosi się na tereny Placu Marii Konopnickiej. Na suwalczan i przybyłych do miasta gości czekać będzie pięć fantastycznych konkurencji. W programie znalazły się propozycje skierowane zarówno do najmłodszych adeptów sportu, jak i biegaczy amatorów – począwszy od tych stawiających pierwsze kroki, na bardziej doświadczonych skończywszy.

Wraz z zachodem słońca, w letni sierpniowy wieczór kilkuset zawodników pobiegnie trasą wiodącą przez główne ulice Pogodnych Suwałk. Start, meta oraz miasteczko zawodów będą zlokalizowane na terenach Placu Marii Konopnickiej, co znacznie ułatwi zawodnikom logistykę i pomoże zaoszczędzić sporo stresu.

W tym roku na Rozbiegane Suwałki złożą się:

30 sierpnia (piątek):

  • Bajkowy Bieg (bieg happeningowy na dystansie 800 m)
  • Piątkowa Piątka (wieczorny bieg na dystansie 5 km z atestem PZLA)

31 sierpnia (sobota):

  • Biegi Pełne Energii (dla dzieci)
  • Rozbiegane Suwałki (wieczorny bieg główny na dystansie 10,5 km z atestem PZLA)

01 września (niedziela):

  • Bieg Śniadaniowy (bieg happeningowy na dystansie 3,5 km)

Dlaczego warto pobiec w Pogodnych Suwałkach? Nie tylko mieszkańcy, ale i przybyli na „Polski Biegun Zimna” goście są zgodni, że Suwalszczyzna jest miejscem wyjątkowym. Każdy widok to gotowa pocztówka, a wyczuwalna pozytywna energia i pogoda ducha zakorzeniły się tutaj na dobre.

Jeśli więc myślisz o bieganiu i szukasz wyjątkowej propozycji na spędzenie weekendu w nietuzinkowy sposób, a przy tym chcesz poczuć atmosferę sportowego święta i triumfować przekraczając linię mety – „Rozbiegane Suwałki” powinny być pozycją obowiązkową w sportowym kalendarzu na drugą połowę 2024 roku.

Dokładny termin rozpoczęcia elektronicznych zapisów zostanie podany do wiadomości w oddzielnej publikacji w terminie późniejszym.

3 czerwca 2024 15:21