Rozpoczęła się budowa hali sportowej Suwałki Arena


We wtorek 28 listopada, czyli po blisko dwóch tygodniach od podpisania umowy z warszawskim Przedsiębiorstwem Budowlanym UNIMAX Sp. z o.o., rozpoczęła się budowa największej hali widowiskowo-sportowej w naszym mieście. Suwałki Arena, która powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu miejskiego przy ul. Zarzecze, będzie też największym i najnowocześniejszym tego typu obiektem w woj. podlaskim.

W pierwszym etapie działania wykonawcy będą skupione na przygotowaniu terenu do rozpoczęcia prac poprzez usunięcie nasadzeń, elementów małej architektury i wyposażenia jak również właściwego zabezpieczenia terenu objętego inwestycją. Ma to szczególne znaczenie z punktu widzenia meczów rozgrywanych na stadionie miejskim, a w szczególności komfortu i bezpieczeństwa kibiców.

Przypomnijmy, iż powierzchnia użytkowa Suwałki Arena to ponad 6600 m². Hala o wysokości 12,8 m będzie miała powierzchnię sportową wielkości 1745 m², w tym boiska do: siatkówki (9×18 m), koszykówki (15×28 m) i piłki ręcznej (20×40 m), a także trybuny na 2165 miejsc. W planach jest także sala treningowa (14 x 24 m) o wysokości 8 m i łącznej powierzchni 340 m².

Planowany termin zakończenia inwestycji realizowanej przez Miasto Suwałki przy wsparciu finansowym z Ministerstwa Sportu i Turystyki to maj 2019 r.

30 listopada 2017 10:40