Rusza XXIX edycja Czwartków Lekkoatletycznych


Czwartki Lekkoatletyczne na stałe wpisały się w sportowy kalendarz naszego miasta. Inauguracja XXIX edycji odbędzie się już w najbliższy czwartek, 15 września o godzinie 15:30. Tradycyjnie, miejscem cyklicznego wydarzenia będzie Stadion Lekkoatletyczny im. Jadwigi Olbryś przy ul. Wojska Polskiego 17.

Czwartki Lekkoatletyczne skierowane są do młodzieży szkół podstawowych z klas IV-VI. Celem jest nie tylko rywalizacja i poszukanie młodych talentów, ale również integracja z rówieśnikami, dobra zabawa i przede wszystkim aktywność sportowa na świeżym powietrzu. Uczestnicy biorą udział w zawodach rundy jesiennej oraz wiosennej. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci. W minionej XXVIII edycji „czwartków lekkoatletycznych” uczestniczyło blisko 400 uczniów z suwalskich szkół.

Podczas zawodów młodzi sportowcy rywalizują ze sobą w następujących konkurencjach sportowych: biegi na 60, 300, 600 i 1000 metrów, skok wzwyż, skok w dal i rzut piłeczką palantową. W okresie trwania roku szkolnego prowadzona jest punktacja z podziałem na dziewczynki i chłopców w trzech kategoriach wiekowych.

Dotychczasowe edycje w naszym mieście wyłoniły wielu uzdolnionych sportowców. Przypomnijmy, iż w zeszłorocznym XXVIII Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych, który odbył się w dniach 18-19 czerwca 2012 r. w Łodzi nasza reprezentacja uplasowała się na 15 miejscu w Polsce w klasyfikacji medalowej. Brązowy medal w biegu na 1000 metrów chłopców zdobył Ksawery Sawicki z SP4, Julia Wasilewska z SP7 zameldowała się na trzecim miejscu podium w konkurencji skoku w dal, a Julia Jasielon nie miała sobie równych w skoku wzwyż dziewcząt, bijąc jednocześnie rekord Polski Czwartków Lekkoatletycznych z wynikiem 170 cm.

Organizatorami suwalskiej imprezy są Miasto Suwałki oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

14 września 2022 12:52