Ruszają przygotowania do Miejskiego Święta Biegania!


Wielkimi krokami zbliża się „RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania”. Będzie to II edycja wydarzenia biegowego, która jest ważnym punktem w kalendarzu imprez sportowych odbywających się w naszym mieście. W tym roku Miejskie Święto Biegania odbędzie się 17 czerwca, czyli tak jak przyjęli organizatorzy, w pierwszą sobotę po „Bożym Ciele”.

Dla mieszkańców Suwałk, druga edycja Miejskiego Święta Biegania, zapowiada się niezwykle ciekawie. W tym roku organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody finansowe które zostaną przyznane m.in. w kategorii „Najlepszy suwalczanin” „Najlepsza suwalczanka” oraz „Najlepsze drużyny z Suwalk” (męska i damska). Aby jak najlepiej przygotować się
do „Suwalskiej Ćwiartki” oraz pozostałych biegów Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach przygotował dla wszystkich mieszkańców naszego miasta niedzielne poranki biegowe „Biegaj z RESO”.  Zajęcia odbywać się będą w każdą niedzielę o godzinie 9:00 na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Wojska Polskiego 17, w III grupach: dziecięcej, początkującej (młodzież i dorośli) oraz zaawansowanej. Zajęcia prowadzić będą doświadczeni trenerzy: Magdalena Rogucka, Klaudia Ostrowska oraz Wojciech Klekotko. Na pierwszych zajęciach pojawią się również Katarzyna Gorlo i Bartosz Olszewski, którzy poprowadzą blok
dla dorosłych.

Podobnie jak przed rokiem grupę dzieci poprowadzi Magdalena Rogucka. Była zawodniczka LUKS Hańcza Suwałki a obecnie animatorka sportu młodzieżowego, trenerka
w ogólnopolskim projekcie Lekkoatletyka dla Każdego, na co dzień nauczycielka wychowania fizycznego w jednej z suwalskich szkół.

Grupę początkujących do miejskiego święta biegania przygotuje Klaudia Ostrowska  wraz z trenerkami z Klubu Fitness Guarana. Kto uczestniczył w zajęciach prowadzonych przez team Fitness Guarany ten potwierdzi, że oprócz solidnego treningu uczestnicy jako bonus otrzymują dużą dawkę pozytywnej energii do dalszych działań.

Trzecią grupę „zaawansowaną” zajmie się „człowiek z żelaza”. Mowa oczywiście o Wojciechu Klekotko, którego właściwie przedstawiać nie trzeba. Uczestnik wielu zawodów triathlonowych, w tym tych najważniejszych „Ironman”. Wojciech Klekotko jest posiadaczem Korony Maratonów Polskich, choć tak naprawdę na swoim koncie ma ich więcej niż wymagały tego zasady przyznawania ww. tytułu. Jego pasją są również narty biegowe i tutaj nasz trener też ma za sobą największe imprezy w Europie jak Vasaloppet (bieg Wazów), Marcialonga, Bieg Piastów etc.

Oprócz w/w trenerów gościnnie zajęcia prowadzić będą Bartosz Olszewski (warszawskibiegacz.pl – 11 w tegorocznym Półmaratonie Warszawskim, zwycięzca m.in. Reykiawik Marathon 2015, Lousanne Marathon 2012, czy Rimini Marathon 2014) oraz Katarzyna Gorlo (Run The World – zwyciężczyni ostatniej edycji Suwałki Miss Run), którzy w najbliższą niedzielą pojawią się na stadionie lekkoatletycznym w Suwałkach.

30 marca 2017 12:00