Ruszyły czwartki lekkoatletyczne


dsc_0004

„Czwartki lekkoatletyczne” na stałe wpisały się w sportowy kalendarz naszego miasta. Inauguracja XXIII Edycji Czwartków Lekkoatletycznych odbyła się w minionym tygodniu, 15 września, o godzinie 15:30. Cykliczne wydarzenie odbywa się na zmodernizowanym stadionie lekkoatletycznym Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach przy ul. Wojska Polskiego 17.

Suwalskie „czwartki” skierowane są do młodzieży szkół podstawowych z klas IV-VI. Celem jest nie tylko rywalizacja i szukanie młodych talentów lekkoatletycznych, ale również integracja z rówieśnikami, dobra zabawa i przede wszystkim sportowa przygoda. Uczestnicy biorą udział w zawodach rundy jesiennej oraz wiosennej. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci. W rozpoczynającym XXIII edycję „czwartku lekkoatletycznym” uczestniczyło blisko 400 uczniów z suwalskich szkół.

Podczas zawodów młodzi sportowcy rywalizowali ze sobą w następujących konkurencjach sportowych: biegi na 60, 300, 600 i 1000 metrów, skok wzwyż, skok w dal i rzut piłeczką palantową. W ciągu roku szkolnego prowadzona jest punktacja z podziałem na dziewczynki i chłopców w trzech kategoriach wiekowych.

Dotychczasowe edycje w naszym mieście wyłoniły wielu uzdolnionych sportowców. Przypomnijmy, iż w zeszłorocznym, XXII Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych, który odbył się w dniach 18 – 19 czerwca 2016 r. nasza reprezentacja uplasowała się na III miejscu w Polsce w klasyfikacji medalowej, zaś w klasyfikacji punktowej na IV. Podkreślenia wymaga fakt, iż na zawody finałowe do Łodzi przyjechały reprezentacje 80 miast. W  zawodach wzięło udział 2.530 dziewcząt i chłopców, którym towarzyszyło 530 nauczycieli, opiekunów i trenerów. Kolejne czwartki lekkoatletyczne jesiennej edycji odbędą się w terminach 22, 29 września oraz 6 października.

Organizatorami suwalskiej imprezy są Prezydent Miasta Suwałk oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Wyniki pierwszych zawodów

19 września 2016 11:29