Sekcja modelarstwa lotniczego zdeklasowała rywali w Pile!


W ostatni weekend (8-9 lipca 2023 roku) w Pile na terenie lotniska Aeroklubu Ziemi Pilskiej rozegrano Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających dla Juniorów w klasach F1A, B, Q. Sekcję Modelarstwa Lotniczego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach reprezentowało 3 zawodników – podopiecznych trenera Stanisława Skibickiego.

Suwalczanie zdeklasowali konkurencję F1B, rezerwując podium wyłącznie dla siebie. I miejsce i tytuł Mistrza Polski zdobyła Oliwia Szturgulewska, II miejsce i tytuł wicemistrza Polski zdobyła Oliwia Danilewicz, z kolei III miejsce i tytuł drugiego wicemistrza Polski zdobył Adam Sadowski.

Podczas wydarzenia doszło do niecodziennej sytuacji. Oliwia Szturgulewska i Oliwia Danilewicz w pięciu kolejkach lotów zasadniczych osiągnęły maksymalny wynik do zdobycia. O miejscu na podium zadecydowała więc dogrywka, w której o 5 sekund lotu okazała się lepsza Oliwia Szturgulewska.

Bardzo dobry wynik osiągnięty przez nasze zawodniczki rokuje na medale w Mistrzostwach Europy dla Juniorów, które odbędą się w dniach 12-20 sierpnia 2023 r. we Francji. W składzie reprezentacji Polski w kategorii F1B juniorów znajdują się: Oliwia Danilewicz (OSiR w Suwałkach), Oliwia Szturgulewska (OSiR w Suwałkach), Tomasz Jeziorny (Aeroklub Poznański).

Gratulujemy i życzymy dalekich lotów w kolejnych zbliżających się zmaganiach!

11 lipca 2023 11:37