Sezon udanych lotów – podsumowanie roku Sekcji Modelarstwa Lotniczego


Suwalscy zawodnicy Sekcji Modelarstwa Lotniczego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach zakończony sezon 2022 mogą zaliczyć do najlepszych w 76-letniej działalności modelarstwa lotniczego w Suwałkach.

Zawodnicy sekcji są członkami kadry narodowej Aeroklubu Polskiego i od wielu lat rokrocznie reprezentują Polskę na mistrzostwach Świata / Europy w kategorii modeli swobodnie latających z napędem gumowym, zdobywając medale i tytuły mistrzów.

W bieżącym roku, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, zawodnicy sekcji reprezentowali Polskę w Mistrzostwach Świata Modeli Swobodnie Latających zorganizowanych 25-30.07.2022 r. w Bułgarii, gdzie polska drużyna juniorów, w skład której weszli: Oliwia Danilewicz, Oliwia Szturgulewska i Radosław Szymanowski zdobyła III miejsce i tytuł drużynowego drugiego wicemistrza świata na lata 2022-2023.

Natomiast Stanisław Skibicki w Mistrzostwach Europy Modeli Swobodnie Latających zorganizowanych 16-20.08.2022 r. w Macedonii Północnej startując w reprezentacji Polski zdobył I miejsce drużynowo i tytuł drużynowego Mistrza Europy na lata 2022-2023.

Również jak w minionych sezonach, w 2022 r. zawodnicy sekcji zdobywali medale i nie schodzili z najwyższych stopni podium w Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających i Halowych, na których zdobyli 4 złote, 5 srebrnych i dwa brązowe medale.

Do szczególnie wyróżniających się zawodników w zawodach modeli halowych zaliczyć należy Filipa Rudzińskiego, który był niepokonany w całym cyklu zawodów Pucharu Polski w klasie F1N.

Sukcesy osiągnięte przez zawodników Sekcji Modelarstwa Lotniczego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach skutkują ponownymi powołaniami naszych zawodników do reprezentacji kraju na Mistrzostwa Europy juniorów (Oliwia Danilewicz, Oliwia Szturgulewska, Radosław Szymanowski, Adam Sadowski) i na Mistrzostwa Świata seniorów Stanisława Skibickiego.

16 stycznia 2023 10:10