Siłownia OSiR w nowej odsłonie


W Ośrodku Sportu i Rekreacji zakończył się 1. etap remontu pomieszczeń siłowni przy ul. Wojska Polskiego 2. Generalnej modernizacji poddano dużą salę, która dedykowana jest treningowi siłowemu i funkcjonalnemu. W trakcie remontu zainstalowano wydajny system wentylacji z rekuperacją oraz klimatyzację, co wyeliminuje największą bolączkę naszej siłowni, czyli duszność. Ponadto powiększono wskazane pomieszczenie, zainstalowano nowe, energooszczędne, bardzo wydajne oświetlenie LED, zamontowano sportową podłogę (wymieniono podbudowę wraz z wykładziną) oraz odnowiono ściany. Siłownia zyskała półki na telefony i napoje, nowe wieszaki na sztangi i stojak na hantle. Ponadto, na podłodze ułożono specjalne płyty gumowe do wolnych ciężarów (płyty puzzle fitness EPDM grubości 45 mm), co zwiększy bezpieczeństwo ćwiczących oraz zabezpieczy podłogę siłowni przed uszkodzeniem. Celem remontu było generalne podniesienie komfortu ćwiczących i to do nich będzie należała ostateczna ocena działań podjętych przez OSIR.

Oprócz remontu siłownia OSIR zyskała również kilka nowych urządzeń treningowych. Na dużej, zmodernizowanej sali, obok nowej klatki typu Power Rack znalazł się specjalistyczny gryf typu Hex Bar (Trap Bar) służący m.in. do ćwiczenia martwego ciągu i przysiadów. Mała sala (aerobowa) zyskała 2 nowe bieżnie, nowego wioślarza oraz nowego orbitreka. Zmieniono również ustawienie niektórych urządzeń treningowych w celu bardziej efektywnego wykorzystania powierzchni sali aerobowej.

W przyszłości OSIR planuje również remont sali aerobowej oraz holu wejściowego, jednak będzie to uzależnione od posiadanych środków na inwestycje.

Zapraszamy do korzystania z siłowni OSIR przy ul. Wojska Polskiego 2.

6 grudnia 2018 10:03