Służby na start! Dodatkowa klasyfikacja Biegu Patriotów


Do Suwalskiego Biegu Niepodległości pozostał już niecały miesiąc. Na liście startowej każdego dnia pojawiają się nowe nazwiska, a już niebawem przekroczymy próg 200 zapisanych osób. Każdy z zawodników, który ukończy Bieg w wyznaczonym limicie czasu otrzyma na mecie pamiątkowy medal. Najlepsi mogą liczyć na dodatkowe nagrody w postaci pucharów oraz upominków rzeczowych.

W Biegu Patriotów udekorowani zostaną zdobywcy miejsc I-III w poszczególnych kategoriach Kobieta/Mężczyzna. Wyłonimy również najlepszego Suwalczanina oraz najlepszą Suwalczankę biegu głównego. Nowością w 2022 roku jest wprowadzenie klasyfikacji służb mundurowych. Chcąc uczynić dzień 11 listopada jeszcze bardziej wyjątkowym, mamy przyjemność zaprosić wszystkich pasjonatów aktywności fizycznej do spróbowania swoich sił w jednej z trzech proponowanych konkurencji.

Licząca 5 kilometrów trasa Biegu Patriotów będzie doskonałym miejscem dla debiutantów biegów masowych. Start biegu nastąpi 11 listopada 2022 r. spod pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Młodszych biegaczy oraz rodziny zapraszamy natomiast do wzięcia udziału w Biegu Małych Patriotów. Amatorzy Nordic Walking wezmą udział w „Marszu Patriotów” na dystansie 4,5 kilometra, który w Pogodnych Suwałkach odbędzie się po raz pierwszy.

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego uczestnicy wydarzenia wyruszą na trasę biegu i marszu, która będzie wiodła ulicami T. Kościuszki i 24-sierpnia oraz alejkami wzdłuż zalewu Arkadia i suwalskich bulwarów. Finisz nastąpi przed halą sportowo-widowiskową Suwałki Arena (ul. Zarzecze 26).

DOŁĄCZ DO SUWALSKIEGO BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI

19 października 2022 11:04